Rozbitą szybkę w telefonie można wymienić

 

Smartfony opanowały nasze codzienne życie. Stały się nieodzownymi towarzyszami każdego naszego dnia. Praktycznie każdy posiada dzisiaj telefon z dotykowym ekranem i dotyczy się to nawet osób starszych wiekiem. Telefon możemy wymienić na nowy średnio co dwa lata, bo mniej więcej tyle trwają umowy u operatorów. Po tym czasie wymieniamy telefon na nowy. Na każdy telefon jest oczywiście dwuletnia gwarancja, ale nie obejmuje ona uszkodzeń mechanicznych, a takim jest na przykład rozbicie szybki w smartfonie.

Szybkę wymień w autoryzowanym serwisie

wymiana zbitej szybki w WarszawiePomimo, że wymiana rozbitej szybki to usługa, której nie wykonamy w ramach obowiązującej gwarancji to warto wykonać ją tylko i wyłącznie w autoryzowanym serwisie. Autoryzowanym przez producenta telefonu, który chcemy naprawić. Jest to podyktowane warunkami gwarancji dla większości modeli telefonów. Jeśli naprawy dokonamy w dowolnym serwisie to stracimy gwarancję na telefon. Dlatego pierwszym krokiem na drodze do wymiany szybki w telefonie powinno być znalezienie serwisu danej marki telefonów. Może być tak, że możliwa będzie na przykład wymiana zbitej szybki w Warszawie, ponieważ właśnie tam działa serwis autoryzowany przez producenta naszej marki telefonu. I od razu dodajmy, że autoryzowany nie oznacza wcale droższy, a czasami wręcz przeciwnie. Naprawa w takim serwisie może być nawet tańsza, ponieważ mają oni wszystkie niezbędne do napraw części i akcesoria. Rozbita szybka nie jest jakąś dużą usterką, więc jej wymiana nie jest szczególnie pracochłonna. Na pewno jednak sam koszt ekranu nie należy do najmniejszych. W drogich modelach telefonów trzeba się liczyć z tym, że wymiana szybki będzie kosztem rzędu kilkuset złotych. Jeśli więc przydarzy nam się taka awaria należy od razu zlecić jej naprawę. Rozbita szybka stanowi zagrożenie dla telefonu, bo przy kolejnym upadku czy uderzeniu może dojść do uszkodzenia newralgicznych części w środku telefonu. Jeśli decydujemy się na wymianę szybki to trzeba od razu zlecić zabezpieczenie ekranu szkłem ochronnym, który uchroni telefon przed kolejnym rozbiciem.

Pęknięty ekran w telefonie trzeba od razu naprawić. Jeśli telefon jest na gwarancji to musimy to zrobić w autoryzowanym serwisie, żeby gwarancja nam nie przepadła. Sama wymiana to koszt kilkuset złotych, ponieważ sam ekran tyle kosztuje. Upadek smartfona i rozbity ekran nie oznacza, że to już koniec żywota tego urządzenia. W serwisie naprawią go tak, że po rozbitej szybce nie będzie nawet śladu. Do tego od razu można zlecić zabezpieczenie ekranu na wypadek kolejnego upadku. Uchroni to ekran przed ponownym pęknięciem.