Różnice pomiędzy samochodami rc

Każdy z nas kojarzy czym są auta rc, choć niewielu wie, że istnieje znaczna różnica pomiędzy zabawkami, a profesjonalnymi modelami przeznaczonymi do wyścigów. Jeśli dopiero zaczynamy przygodę z tym hobby warto zdecydować się na modele zabawkowe w celu opanowania sterowania samochodziku do perfekcji, która jest niezbędna do tego, aby czerpać jeszcze więcej zabawy w późniejszym etapie.

Rodzaje samochodów rc

samochody rc w sklepie internetowymNa półkach sklepowych możemy zazwyczaj spotkać zabawkowe modele samochodów przeznaczone zarówno dla młodszych miłośników tej zabawy, jak i dla osób początkujących. Są to samochodziki o krótkim zasięgu rozpędzające się do niewielkich prędkości, a czym różnią się od nich profesjonalne modele? Przede wszystkim są one przeznaczone dla nieco starszych użytkowników głównie ze względu na swoją moc, której ilość w przeliczeniu na masę autka często przekracza nawet wyścigowe samochody dając ogromne przyspieszenie. Ponadto cały mechanizm sterowania, czy raczej wymagana precyzja przy nim są znacznie bardziej zaawansowane aniżeli w przypadku typowej zabawki. Sterując możemy bardzo płynnie regulować skręt co daje nam płynną jazdę podczas osiągania większych prędkości. W przypadku profesjonalnych modeli możemy również wpłynąć na opony oraz amortyzatory co daje nam kluczowe znaczenie podczas jazdy. Profesjonalne modele posiadają również znacznie większy zasięg radia, a do samych samochodzików dostępne są wszystkie części począwszy od najmniejszej śrubki poprzez łożyska czy wahacze, aż na oponach kończąc. Jeśli zależy nam na tym, aby przejrzeć dokładnie różne modele to najszybciej będzie zajrzeć do sieci. Samochody rc w sklepie internetowym na pewno będą bardziej zróżnicowane, aniżeli w przypadku sklepu stacjonarnego. Zanim jednak sięgniemy po profesjonalny model warto zacząć od tych zabawkowych, aby nauczyć się jeździć i nie narazić autka na szybkie zniszczenie zwłaszcza, że modele kosztują znacznie więcej, niż zabawki. 

Wśród zabawek znajdziemy zarówno modele służące do ścigania się, jak i do pokonywania torów przeszkód, nie jest zatem tak, że niektóre wersje są dostępne tylko w modelach profesjonalnych. W sklepach online znajdziemy i autka przeznaczone na równy tor, jak asfalt, jak i te bardziej terenowe. Są one co prawda nieco wolniejsze od ich wyścigowych odpowiedników, aczkolwiek możemy na nich nauczyć się bardziej precyzyjnego sterowania pojazdem przez wzgląd na to, że pokonywanie przeszkód wymaga od nas większego skupienia oraz właśnie kombinowania. Są to zatem doskonałe modele dla początkujących.