Serwerownie wyposażone w stacjonarny agregat prądotwórczy

 

Budowa serwerowni wiąże się z tym, że trzeba zakupić nie tylko odpowiedni sprzęt do obsługi serwera, lecz także zabezpieczyć jego działanie. Serwer nie może mieć problemów z temperaturą, mocą obliczeniową bądź brakiem energii elektrycznej. Tym ostatnim tematem chciałbym się zająć, ponieważ wielu właścicieli serwerowni poszukuje odpowiedniego agregatu prądotwórczego. Zazwyczaj głównym wymaganiem jest to, aby posiadał dużą moc oraz włączał się automatycznie po tym, jak w serwerowni zabraknie energii.

Najlepsze agregaty stacjonarne dla serwerowni

Agregaty stacjonarne dużej mocyAgregat stacjonarny jest dobrym rozwiązaniem do zapewnienia stałego dopływu prądu do serwerowni. Tego typu obiekty mogą sobie pozwolić na agregaty stacjonarne dużej mocy, które w chwili braku napięcia uruchamiają się automatycznie. Najlepsze rozwiązanie to agregat, który posiada blokadę wysyłania energii do komputerów. Jak to działa? Taki sprzęt prądotwórczy włączony jest przez okrągłą dobę, cały tydzień z małą przerwą na konserwacje. Pomimo, że jest on włączony, przez cały czas działania nie produkuje, ani wysyła energii elektrycznej. Dzieje się tak, ponieważ ogranicza go blokada. Z kolei ta blokada działa poprzez połączenie do jednego z komputerów. Jeśli jest ciągłość dostaw prądu, będzie ona cały czas uruchomiona. W przypadku, gdy komputer zauważy, że nie ma napięcia elektrycznego, jest ona zwalniana. Wtedy właśnie agregat zaczyna pracować, tworząc dużą moc elektryczną oraz rozsyłając ją na poszczególne stanowiska. Jest to bardzo zmyślne rozwiązanie, które sprawuje się nie tylko w serwerowniach. Korzysta się z tego również w szpitalach, szkołach oraz klinikach. Przerwa w dostarczaniu energii podczas przechodzenia z zewnętrznego źródła prądu, na agregat jest zupełnie niewidoczna. Może ona się objawić tylko lekkim mrugnięciem żarówki, bądź monitora. Dodatkowo agregaty powinny sygnalizować moment pracy. Właściciel serwerowni musi wiedzieć, że nie ma zewnętrznych dostaw prądu. taki problem należy szybko rozwiązać. Równie ważne jest, aby mieć paliwo dla agregatu cały czas w zapasie.

Taki agregat zapewni Cię o tym, że nie będzie żadnej przerwy w dostarczaniu prądu. Strony internetowe, które skorzystają z Twojej oferty będą działać bez przerwy, przez co z pewnością zyskasz wielu klientów. Poza dostawami energii elektrycznej pamiętaj o zapewnieniu innego rodzaju ochrony. Mowa jest o ochronie przed wilgocią, dużą temperaturą, a także pożarem. Serwerownie powinny zabezpieczać swój sprzęt, który jest warty naprawdę dużą sumę pieniędzy.