Skuteczna depilacja laserowa

Od wielu lat kobiety starają się usuwać zbędne owłosienie ze swojego ciała. Owłosienie usuwamy zazwyczaj z nóg, pach, a także nad górną wargą, tak zwany wąsik, okolice bikini oraz pomiędzy brwiami. Te miejsca są najpopularniejsze, jednak kobiety pragną także usuwać zbędne owłosienie również z innych miejsc. Obecnie mamy naprawdę wiele metod usuwania owłosienia. Dostępne są między innymi popularne maszynki jednorazowe, plastry z woskiem, a także kremy do depilacji. Metody te jednak nie są idealne.

Zalety regularnego wykonywania zabiegów depilacji laserowej

depilacja laserowa w Łodzi - opiniePosiadają sporo wad, a część z nich jest stosunkowo bolesna. Pomimo bolesnego usuwania owłosienia ono naprawdę szybko odrasta. Możemy się go spodziewać nawet następnego dnia, co ma często miejsce w przypadku maszynek jednorazowych. Czy jesteśmy więc w stanie usunąć niechciane owłosienie na naprawdę długo? Dobrym pomysłem jest depilacja laserowa w Łodzi – opinie na temat tego zabiegu są naprawdę pozytywne. Okazuje się, że potrafi on usunąć niechciane owłosienie nawet na okres kilku lat. Niewątpliwie jest to ogromna zaleta tego typu metody. Jeśli chodzi o sam zabieg to przeprowadzany jest on z użyciem profesjonalnego sprzętu, dzięki czemu możemy liczyć na szybkie efekty. Pierwsze efekty możemy zauważyć już po jednym zabiegu, jednak aby utrzymać je należy wykonać ich pełną serię, a więc około czterech zabiegów, które wykonywane są w odstępach miesięcznych lub dwumiesięcznych. Długość tej przerwy uzależniona jest od partii ciała, którą poddajemy depilacji. Mechanizm usuwania owłosienia polega na niszczeniu melaniny, a więc barwnika, który odpowiada za kolor naszego owłosienia, ale także znajduje się w mieszku włosowym, czyli tym miejscu, w którym rozpoczyna się wzrost włosa. Usunięcie melaniny powoduje zahamowanie wzrostu włosa, a w związku z tym także usunięcie niechcianego owłosienia. Warto wiedzieć, że zabieg jest całkowicie bezbolesny. Jedyne co możemy odczuwać to delikatne ciepło. Po samym zabiegu nasza skóra może być nieco zaczerwieniona, jednak trwa to zazwyczaj około kilku godzin.

Jeśli jednak przedłuża się to warto jest skontaktować się z lekarzem. Warto wiedzieć, że depilacja laserowa w Łodzi nie jest zabiegiem kosztownym. Okazuje się, że wystarczy niewielka kwota, aby móc trwale pozbyć się niechcianego owłosienia. Znalezienie gabinetu kosmetycznego, który posiada w swojej ofercie taki zabieg jest naprawdę proste. Wystarczy tylko skorzystać z wyszukiwarki internetowej, a ta znajdzie nam najbliższy gabinet.