Skuteczna walka z cellulitem

Kult młodego i zdrowego ciała pozbawionego defektów dosięga każdego człowieka XXI wieku. Możliwości jakie dają obecna medycyna oraz kosmetologia pozwalają w nieinwazyjny sposób pozbyć się defektów skóry w postaci cellulitu, rozstępów i przebarwień. Utrapieniem wszystkich kobiet bez względu na wiek i masę ciała jest cellulit. Dotyka on prawie 80% żeńskiej populacji, zwłaszcza w obrębie ud i pośladków. Cellulit, czyli tak zwana pomarańczowa skórka, pojawia się na skórze w postaci grudek i nierówności.

Zabiegi stosowane w walce z cellulitem

zwalczanie cellulituJest spowodowana nierównomiernym rozłożeniem komórek tłuszczowych w skórze. Na szczęście zwalczanie cellulitu jest coraz łatwiejsze dzięki odpowiednim zabiegom i preparatom pomagającym w pielęgnacji skóry. Pomocne są przede wszystkim zabiegi antycellulitowe, a także zdrowa dieta i ćwiczenia fizyczne. Cellulit może mieć wiele przyczyn, ale najczęściej spowodowany jest zaburzeniami hormonalnymi, siedzącym trybie życia, złą dietą, a także problemami z krążeniem i skłonnościami do obrzęków. Ze względu na różnorodność przyczyn pojawienia się defektów skóry w postaci pomarańczowej skórki, należy dobrać indywidualny program redukcji cellulitu. Najlepiej sprawdzają się połączone terapie kosmetyczne z zastosowaniem odpowiedniej diety bogatej w składniki mineralne, błonnik i wodę. Systematyczne korzystanie z masaży antycellulitowych i zabiegów w gabinetach kosmetycznych takich jak kriolipoliza, endermomasaż, liposukcja ultradźwiękową w znaczny sposób redukują uciążliwy problem. Duże znaczenie ma zdrowa dieta, a zwłaszcza stosowanie warzyw mających działanie oczyszczające z toksyn i ubocznych skutków przemiany materii. Dodatkowo w domowej pielęgnacji można stosować codziennie kosmetyki antycellulitowe, które w składzie posiadają kofeinę, arnikę, rutynę, l-karnitynę i inne zioła wpływające na procesy przemiany materii. Pomagają również systematyczne peelingi z soli morskiej. Zalecane jest również stosowanie różnego rodzaju domowych masażerów ultradźwiękowych, specjalnych rękawiczek do masażu oraz baniek masujących. Na cellulit stosowana jest również mezoterapia z koktajlami wpływającymi na przemianę tkanki tłuszczowej. Mezoterapia może być wykonywana za pomocą specjalnych dermapenów, dermorollerów, a także tradycyjną metodą iniekcyjną. Doskonale sprawdza się w przypadku cellulitu miękkiego i twardego.

Często, dla wspomagania zabiegów kosmetycznych i różnego rodzaju masaży, dodatkowo stosowane są suplementy diety pomagające zwalczyć niedoskonałości skóry i cellulit. W walce z cellulitem pomagają dostępne na rynku różnego rodzaju kosmetyki, preparaty oraz masażery, a także niezliczone zabiegi pielęgnacyjne i lecznicze w gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej. Wykorzystanie nowoczesnej technologii i innowacyjnych urządzeń w znaczny sposób ułatwia pozbycie się pomarańczowej skórki w nieinwazyjny sposób.