Skuteczne ćwiczenia w domu

 

Większość z nas jest pasjonatami jeżdżenia na rowerze, szczególnie gdy na zewnątrz słoneczna pogoda, odpoczywamy, relaksujemy się, na świeżym powietrzu, a jednocześnie spalamy zbędne kalorie i tracimy kilogramy. Korzystamy również z innych sposobów aktywności fizycznej takich jak spacery, bieganie czy ćwiczenia. Sytuacja się znacznie komplikuje, gdy nadchodzi późna jesień oraz zima lub gdy po prostu pogoda nam nie sprzyja.

Jaki rowerek stacjonarny wybrać?

rowery stacjonarne do ćwiczeń w domuRozwiązaniem może być siłownia czy klub fitness, jednak karnet oraz koszty dojazdu mogą trochę naruszyć nasz budżet na dłuższy okres. A gdyby tak rozpocząć ćwiczenia w domu? Mają one wiele pozytywnych zalet, o których większość ludzi niestety nie ma pojęcia. Najważniejsza z nich to możliwość wykonywania ćwiczeń o każdej wygodnej dla nas porze bez licznego towarzystwa, które czeka, aż zwolnimy bieżnię, lub rowerek. Często, gdy zaczynamy pierwsze ćwiczenia na siłowni, nie jesteśmy jeszcze w pełni wysportowani, więc ćwiczenia mogą nam trochę sprawiać trudność, lub nie do końca jesteśmy zadowoleni z naszej obecnej wagi, dlatego też irytują nas spojrzenia innych osób. W domu to my decydujemy czy ćwiczymy sami, czy kogoś zapraszamy do wspólnej aktywności. Stworzenie domowej siłowni wcale nie musi być kosztowne, dlatego że w rzeczywistości wystarczy nam zaledwie wygodny strój i kilka drobnych przyrządów, jakimi są m.in.: mata, hantle, drążki do ćwiczeń, skakanka. Oczywiście, wraz z rozwojem naszej aktywności fizycznej można uzupełnić domową siłownię o różne przyrządy treningowe, które z pewnością sprawią, że nasze ćwiczenia będą znacznie ciekawsze i bardziej efektywne. Jednym z polecanych przyrządów są rowery stacjonarne do ćwiczeń w domu, które zyskują coraz to większą popularność wśród osób w różnym wieku. Na rynku znajdziemy kilka modeli rowerków treningowych i w zależności jakie efekty chcemy uzyskać, ćwicząc na nim, to właśnie taki model dobierzemy do własnych potrzeb. Ważne, aby rower stacjonarny był dopasowany do naszej wagi oraz wzrostu, jak również podczas zakupu należy zwrócić uwagę czy jest możliwa regulacja siodełka, kierownicy oraz uchwytów, co znacznie ułatwi dopasowanie. Najczęściej do domu wybierane są rowery stacjonarne pionowe magnetyczne lub elektromagnetyczne, które kosztują od 300 do 1000 złotych.

Kupno jakiegokolwiek sprzętu do ćwiczeń w domu daje nam alternatywę podczas pogorszenia pogody oraz pory zimowej. Ćwicząc w domu, możemy przez pełny rok prowadzić aktywny tryb życia i nie rezygnować z tej przyjemności. Ważne, aby efekty, które chcemy osiągnąć poprzez ćwiczenia, były widoczne, należy wyznaczyć sobie cel i ćwiczyć systematycznie.