Skuteczne leczenie żylaków pijawkami

 

Ludzie od lat leczą różne schorzenia chorobowe za pomocą pijawek. Właściwości lecznicze tych niezwykłych stworzeń znane są od lat. Korzystali z nich już Egipcjanie. Pijawki wykazują działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, antybakteryjne, a nawet antynowotworowe. Są hodowane w specjalistycznych laboratoriach medycznych i przynoszą pożądane efekty terapeutyczne w bardzo krótkim czasie.

Ceny leczenia pijawkami

leczenie żylaków pijawkami - cenaAby zorientować się ile wynosi koszt hirudoterapii wystarczy w przeglądarce internetowej wpisać frazę: leczenie żylaków pijawkami – cena. Strony, które nam się wyświetlą pozwolą nam mniej więcej poznać obowiązujące stawki. Oczywiście będą się one między sobą różnić. Przede wszystkim cena tego typu zabiegu zależy od tego z jakiego laboratorium medycznego osoba wykonująca zabieg zamawia pijawki. Do hirudoterapii wykorzystuje się pijawki z gatunku hirudo medicinalis. Cena jednej pijawki wynosi od trzydziestu do pięćdziesięciu złotych w zależności od tego jakie laboratorium wybierzemy. Do przeprowadzenia jednego zabiegu wykorzystuje się zwykle dwie lub trzy pijawki. Ponadto do tego należy doliczyć koszty jakie ponosi osoba przeprowadzająca zabieg, na przykład środek dezynfekcyjny, sterylne opatrunki, bandaże czy chociażby koszt wynajmu lokalu. Można powiedzieć, że ceny zabiegów wahają się od stu dwudziestu złotych do dwustu złotych. Wszystko zależy od zmiennych, które zostały wcześniej wymienione oraz od kosztów wykonania usługi. Koszt wykonania usługi ustala osoba wykonująca zabieg. Nie dziwmy się więc, że każdy gabinet może mieć zupełnie inną cenę. Warto zajrzeć na cenniki usług zamieszczone na stronach internetowych. Jeżeli nie znajdziemy takiego cennika to informacje o kosztach uzyskamy pod numerem telefonu każdego z gabinetów. Jak wiadomo hirudoterapia jest bardzo skutecznym zabiegiem, który pozwala na szybkie uzyskanie pożądanych efektów. Nie mniej jednak zazwyczaj jeden zabieg nie wystarcza. Aby osiągnąć zamierzony efekt terapeutyczny należy powtórzyć zabieg kilkakrotnie.

Z pewnością trudno jednoznacznie określić ile wynosi cena leczenia żylaków pijawkami. Każdy gabinet może mieć inną cenę. Ponadto każdy z pacjentów jest niepowtarzalną indywidualnością i potrzebuje innej częstotliwości wykonywania zabiegów. Jeden pacjent już po dwóch zabiegach osiągnie pożądany efekt terapeutyczny. Inny pacjent będzie musiał przejść pięć zabiegów, aby przykre dolegliwości somatyczne ustąpiły. Nie mniej jednak hirudoterapia jest znacznie tańsza aniżeli wykonanie zabiegu chirurgicznego w prywatnym gabinecie.