Skuteczny psycholog z Poznania

Od jakiegoś czasu korzystam z poradni psychologicznej. Sama zdecydowałam, że muszę coś ze sobą zacząć robić, bo mam zaburzenia odżywiania. Mój problem polega na tym, że kompulsywnie się objadam, bo czuje wewnętrzny przymus ciągłego jedzenia. Dzięki psychologowi dowiedziałam się, że objadanie się jest rezultatem ucieczki od swoich potrzeb, uczuć i problemów. Kiedy mam napad wilczego głodu, wtedy wyjadam całą lodówkę, wszystko, co jest pod ręką. Smak nie ma żadnego znaczenia ani uczucie głodu.

Darmowe i kompleksowe porady psychologiczne

doświadczony psycholog poznańNa pierwszym spotkaniu z psychologiem tylko ja mówiłam. Zostałam w końcu wysłuchana i zrozumiana, przynajmniej takie odniosłam wrażenie. Psycholog zadawał mi dosyć intymne pytania, na które początkowo wstydziłam się odpowiadać. Zostałam uświadomiona, że ciągle skrywam w sobie emocje, które się gromadzą i znajdują swoje ujście w postaci kompulsywnego jedzenia. Nigdy nie myślałam o tym w ten sposób. Na drugim spotkaniu to ja słuchałam, a czasami odpowiadałam na pytania. Psycholog odkrył, że w dzieciństwie przeżyłam traumę, której nigdy się nie przyjrzałam, bo zawsze uciekałam. Byłam zaskoczona ogromną wnikliwością psychologa. Mogę śmiało powiedzieć, że jeżeli komuś jest pilnie potrzebny doświadczony psycholog Poznań ma do zaoferowania wielu profesjonalistów. Ja na takiego niewątpliwe trafiłam. Kolejne sesje polegały na tym, że na każde spotkanie musiałam przygotować jakieś wypracowanie na określony temat. Ostatnio pisałam o tym, co zrobię, jakie rozwiązanie znajdę, jak poczuje przymus jedzenia. Psycholog jest przekonany, że jak znajdę inne ujście swoich emocji, aniżeli objadanie się, to w pewnym momencie poczuje radość z życia. Taką alternatywną dla kompulsów może być na przykład uprawianie sportu albo rozwijanie zainteresowań. Muszę też znaleźć grupę wsparcia dla osób z zaburzeniami odżywiania, bo bez drugiego człowieka o podobnym problemie, będzie mi ciężko z tego wyjść.

Chciałam zauważyć, że psychologowie, którzy przyjmują pacjentów na fundusz zdrowia, wcale nie różnią się pod względem profesjonalizmu od tych, co uwzględniają tylko prywatne spotkania. Miałam kiedyś okazję pójść do innego psychologa, przyjmującego prywatnie i wcale nie byłam zachwycona tą wizytą. Jeżeli komuś zależy na czasie, to jak najbardziej powinien poszukać pomocy, nawet tej odpłatnej. Ja miałam to szczęście, że akurat zwolnił się termin u psychologa. Od razu przypadł mi do gustu i zdecydowałam się kontynuować leczenie u tego specjalisty. Dziś czuję się o niebo lepiej, bardzo rzadko mam napady wilczego głodu.