Sporty wodne na Kaszubach

Jednym z bardziej popularnych miejsc na uprawianie sportów wodnych w Polsce są Kaszuby. Region ten słynie z bardzo dużej liczby jezior. Pomimo tego jest on nieco mniej popularny niż Mazury. Nie oznacza to jednak, że nie przyjeżdżają tutaj miłośnicy sportów wodnych. Wprost przeciwnie z roku na rok grono to się powiększa. Nie się co dziwić Kaszuby są bardzo atrakcyjnym rejonem turystycznym nie tylko ze względu na obecność jezior, ale także całej bazy turystyczno – wypoczynkowej dla gości.

Czy kajaki są popularnym sportem?

kajaki kaszubyZ tego też powodu turyści już na wiosnę rozpoczynają przyjazd na Kaszuby. Tutejsze warunki turystyczne dają im możliwość rezerwacji ciekawych miejsc noclegowych. Możemy skorzystać z wynajmu domków lub pokoi gościnnych. Biorąc pod uwagę możliwość skorzystania z atrakcji, jakimi są sporty wodne mamy do wyboru kajaki, pontony, łódki, czy rowery wodne. Z tego też powodu każdy może znaleźć tutaj coś, co będzie mu odpowiadało najbardziej. W związku z tym wypożyczalnie sprzętów wodnych możemy spotkać nad niemal każdym jeziorem. Oznacza to, że każda popularna miejscowość turystyczna posiada własną bazę sprzętu, na którym możemy popływać po jeziorze. Z tego też powodu wypożyczane są łódki, rowery wodne, czy kajaki kaszuby są także popularnym rejonem jeśli chodzi o przejażdżki rowerowe po okolicznych lasach. W związku z tym Kaszuby są idealnym miejscem na odpoczynek dla osób, które cenią sobie aktywne spędzanie wolnego czasu. Biorąc pod uwagę koszt wypożyczenia kajaku, czy innego sprzętu wodnego nie jest on wysoki. Kaszuby, jako region nieco mniej popularny od Mazur mogą zaoferować nieco niższe ceny wypożyczenia tego sprzętu. Przykładowo wynajęcie kajaku na cały dzień to koszt około pięćdziesięciu złotych. Z kolei droższy zdecydowanie pod tym względem jest rower wodny. Za wynajem tego sprzętu na cały dzień musimy zapłacić około osiemdziesiąt złotych. Nie zmienia to jednak faktu, że dzięki nowoczesnym rozwiązaniom możemy go po kilku godzinach odstawić na miejsce, a następnie tego samego dnia wynająć ponownie bez płacenia.

Z tego też powodu bardzo dużo zależy od miejsca, w którym dokonamy wypożyczenia sprzętu. Na ogół zasady wynajmu są identyczne. Jednak nieraz mogą być drobne różnice w warunkach wypożyczenia. Wynika to w znacznym stopniu z faktu, że prowadzą tego rodzaju firmy inni przedsiębiorcy. Oprócz tego bardzo ważną rzeczą, o której powinniśmy pamiętać jest to, że wypożyczalnie kajaków i innego sprzętu wodnego nie działają podczas brzydkiej pogody.