Sprawdzone sauny domowe

Od setek lat wiadomo, że systematyczne korzystanie z sauny przynosi naszemu organizmowi bardzo dużo korzyści. Zbadano, że osoby, które często odwiedzają sauny mają o wiele lepszą odporność od osób, które raczej sauny omijają. Wielu osobom sauna kojarzy się z miejscem niezbyt komfortowym, w którym jest za gorąco by można było miło spędzać czas. W rzeczywistości sauny potrafią działać kojąco na nasze organizm i warto samemu się o tym przekonać. Obecnie jest wiele możliwości związanych z korzystaniem z sauny.

Nowoczesne sauny na podczerwień

Sauna - producentOjczyzną saun jest nazywana Finlandia. Nie da się ukryć, że w tym kraju faktycznie mnóstwo osób korzysta z saun systematycznie dla poprawy kondycji swojego organizmu. Ze statystyk wynika, że obecnie ilość saun wybudowanych w tym kraju przekroczyła milion. Generalnie sauny występują w kilku wersjach. Najbardziej popularne są właśnie sauny fińskie, które należą do saun suchych. Oprócz nich możemy korzystać z sauny parowej, gdzie jak sama nazwa wskazuje mamy do czynienia z bardzo dużą ilością pary. Wilgotność powietrza w saunach parowych niekiedy dochodzi nawet do 90%. Jednak w takich saunach temperatura powietrza jest zdecydowanie niższa od saun suchych. Jest to spowodowane ryzykiem oparzenia układu oddechowego podczas wdychania gorącej pary. Od jakiegoś czasu prawdziwym hitem stała się nowoczesna sauna – producent zachęca by wybierać wersje na podczerwień. Zwane są one niekiedy również saunami infrared. W takich saunach nie mamy do czynienia z parą wodną więc w zasadzie sauny te zaliczyć możemy do tych suchych. Najważniejszym elementem w takich saunach są promienniki podczerwieni. Niektórzy z Państwa mogą kojarzyć te urządzenia z systemów grzewczych. Podczerwień jest bowiem coraz częściej wykorzystywana do ogrzewania domów. Mnóstwo osób obecnie zdecydowało się na zainwestowanie w rozwiązanie jakim jest sauna infrared – producent zapewnia nam zaś długoletnią gwarancję. Obecnie sauny infrared możemy nawet zbudować samodzielnie ale wymaga to nieco wprawy i doświadczenia.

Na dzień dzisiejszy sauny na podczerwień zaczynają podbijać świat saun. Rozwiązania te są o tyle lepsze od klasycznych saun fińskich, że w tych pierwszych nie ma konieczności rozpalania ognia w piecyku oraz oczekiwania na odpowiednie nagrzanie pomieszczenia. W przypadku sauny na podczerwień urządzenie jest gotowe już od momentu uruchomienia promienników. Na chwilę obecną szczególnie popularne zaczynają być te sauny, które są sprzedawane w formie kabinowej. Możemy je łatwo postawić w jakimkolwiek miejscu w naszym domu.