Sprawdzony dietetyk dla dorosłych i dzieci

Nadwaga występuje niemal w każdym wieku i mocno organicza codzienne funkcjonowanie dzieci oraz dorosłych. Dodatkowe kilogramy są często powodem wstydu oraz wyśmiewania przez innych, dlatego warto jak najwcześniej rozpocząć zmiany w codziennym żywieniu pod opieką doświadczonego dietetyka. Okazuje się, że nowy sposób żywienia wcale nie musi być głodówką i męką. Odpowiednio sporządzone posiłki i różnego rodzaju przekąski mogą okazać się smaczne i sycące. Tak właśnie powinna wyglądać pełnowartościowa dieta, a nowy sposób odżywiania powinien pozostać z nami już na zawsze. W przeciwnym razie osoba otyła po zrzuceniu zbędnych kilogramów bardzo szybko wróci do poprzedniej wagi.

Polecany dietetyk z Krakowa

dobry dietetykNajważniejsze, aby nie działać samodzielnie i nie szukać gotowych diet online. Otóż posiłki powinni zostać dopasowane do każdej osoby – jej wieku, wagi, wyznaczonego celu oraz aktywności fizycznej i posiadanych chorób lub ograniczeń. Wszystko to odgrywa kluczową rolę w przygotowywaniu posiłków i określeniu dziennego zapotrzebowania kalorycznego. osoba będąca na diecie powinna nauczyć się liczyć kalorie i zapisywać je, aby nie przekroczyć dziennego zapotrzebowania. W ten właśnie sposób będzie mogła stopniowo i zdrowo zrzucać dodatkowe kilogramy lub z czasem utrzymać docelową wagę. W takich działaniach pomoże nam dobry dietetyk działający na terenie Krakowa, który prowadzi konsultacje zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci. Nie warto czekać aż otyły maluch dorośnie i będzie narażony na liczne problemy zdrowotne i nie tylko. Lepiej zacząć działać jak najwcześniej i pokazać dziecku, że istnieją zdrowe zamienniki słodkich i słonych przekąsek oraz fast foodów uwielbianych przez najmłodszych. 

Wspólnie przyrządzanie posiłków z pewnością zbliży całą rodzinę. To bardzo ważne, aby wszyscy uczestniczyli i zaangażowali się w zmianę codziennych nawyków żywieniowych. Poza zmianą diety warto zacząć uprawiać wspólnie jakiś sport – można zacząć od spacerów, jazdy na rowerze czy chodzenia na basen. Wszystko to ma ogromny wpływ na zrzucanie zbędnych kilogramów oraz kontakty rodzinne. Wystarczy poświęcić się na początku i skorzystać ze wsparcia specjalistów, aby z czasem zdrowe podejście do życia stałą się dla wszystkich codziennością i przyjemnością. Rodzice mogą również przygotowywać zdrowe posiłki dla dzieci do szkoły oraz lunche do pracy. Wystarczy trochę samodyscypliny i zaangażowania, aby całkowicie odmienić życie swoje i ukochanych bliskich nie dopuszczając do zdrowotnych problemów.