Światło zapalane automatycznie? To możliwe!

Każdy z pewnością niejednokrotnie spotkał się z sytuacją, w której zapomniał zgasić światła w jednym z pomieszczeń i zmuszony był podnieść się z nagrzanego już łóżka. Jest to niezwykle irytujące. Jednak już nigdy więcej nie musi dochodzić do takich sytuacji, dlatego że powstały systemy zdalnego sterowania oświetleniem w domu. To element tak zwanego Smart Home, który powinien znaleźć się na wyposażeniu każdego właściciela domu lub mieszkania.

Automatyczny włącznik światła — maksimum wygody

polecany włącznik światła dotykowy podwójnyNa automatyczne włączniki światła warto spojrzeć nie tylko przez pryzmat wygody, ale i oszczędności. Z jednej strony takie rozwiązanie jest komfortowe, dlatego że można zdalnie włączać i wyłączać światła przy pomocy prostej aplikacji. Z drugiej natomiast istnieje możliwość ustawienia harmonogramu gaszenia świateł, co jest przydatne, kiedy na przykład dziecko powinno już o tej godzinie spać. Wspomniana aplikacja to dodatek do zakupionych włączników. To właśnie za jej pośrednictwem steruje się całym oświetleniem w domu, które zostało podłączone do inteligentnego systemu. Z dowolnego miejsca można ją uruchomić, w przejrzystym interfejsie wybrać pomieszczenie, a następnie stuknąć opcję gaszenia świateł. Czynność zajmuje kilka sekund i nie wymaga wstawania z łóżka. Co ciekawe, niektóre włączniki świateł odbierają sygnał także z zewnątrz, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby zapalić światła w domu jeszcze przed wejściem do niego. Nie trzeba się dzięki temu martwić, że goście przewrócą się po ciemku. Intrygującym rozwiązaniem jest też inna opcja związana z harmonogramem pracy włączników. Tym razem nie chodzi o oszczędność, a o bezpieczeństwo. Oświetlenie może włączać się i wyłączać, kiedy domowników nie ma w domu. To z kolei niweluje ryzyko próby włamania się do domu, gdyż potencjalny włamywacz będzie myślał, że wewnątrz ktoś jest. Polecany włącznik światła dotykowy podwójny lub pojedynczy można zintegrować również z innymi systemami inteligentnego domu.

Zaleca się zakup tego akcesorium w zestawie między innymi z głowicą termostatyczną lub włącznikiem automatycznych rolet. Rozwiązań Smart Home jest wiele i większość z nich można zakupić u jednego producenta. Na jego stronie internetowej można zapoznać się z parametrami sprzętu, dowiedzieć się więcej o pozostałych instalacjach, a także zobaczyć, jak działa automatyczny włącznik. Korzyści płynących z jego zastosowania jest mnóstwo, co jest zaskakujące, dlatego że sam system nie jest zbyt drogi i bardzo łatwo jest go podłączyć samodzielnie.