Świetny sposób na czyste dno w basenie

 

Z każdym rokiem na posesjach i w ogrodach przybywa basenów. Chyba zaczęliśmy doceniać uroki wypoczynku we własnym ogrodzie. Szczęśliwi posiadacze domów jednorodzinnych mogą sobie pozwolić na basen, bez względu na wymiary działki, jaką się posiada. Baseny można kupić gotowe, a do wyboru jest wiele różnych wersji i rozmiarów. O każdy basen trzeba dbać. Instaluje się w nich różne filtry i samoczyszczące urządzenia. Jest też sposób na to, żeby dno basenu było zawsze w idealnej czystości.

Automatyczne odkurzacze dla przydomowych basenów

automatyczny odkurzacz do dna basenuNa dnie każdego basenu osadzają się różne zanieczyszczenia. O ile o górną część basenu, czyli wszystko to co jest na tafli wody, dbają filtry o tyle dno musimy czyścić we własnym zakresie. Jest na to sposób. Bardzo prosty i całkiem nie drogi. Wystarczy zainwestować w odpowiedni odkurzacz. Rzecz jasna, nie taki domowy do odkurzania dywanów. Trzeba kupić automatyczny odkurzacz do dna basenu, który będzie samodzielnie zajmował się jego czyszczeniem wtedy, kiedy nie korzystamy z uroku kąpieli. Odkurzacz działa przy wykorzystaniu akumulatora, który się ładuje wówczas, kiedy odkurzacz nie pracuje. Naładowany odkurzacz wkładamy na dno basenu i pozwalamy mu pracować. Urządzenie jest banalnie proste w obsłudze, a jego działanie jest w pełni zautomatyzowane. Wystarczy jedynie wsadzić urządzenie do basenu. Odkurzacz jeździ sobie po dnie basenu i zbiera ten nieprzyjemny delikatny muł, który osiada właśnie na dnie basenu. Każdy kto ma basen wie o czym mowa. O takim śliskim osadzie, po którym nieprzyjemnie się chodzi. Odkurzacze automatyczne do basenu kosztują kilkaset złotych, jeśli mowa o takich w podstawowych wersjach. Bardziej zaawansowane technologicznie mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych, ale takie stosuje się do basenów o większych powierzchniach. Te droższe urządzenia mają większą moc, wydajność i pojemność na nieczystości. Z takim urządzeniem korzystanie z basenu jest o wiele przyjemniejsze. Wymiana wody w basenie też jest łatwiejsza, bo nie trzeba czyścić dna.

Basen w ogrodzie to spełnienie marzeń o wypoczynku w zaciszu swojego domostwa. W pewnym sensie jest to luksus, chociaż kosztuje on dzisiaj tak niewiele. Jeśli mamy basen to dobrze by było, gdyby było w nim naprawdę czysto. Dlatego właśnie takie urządzenie jak odkurzacz do dna basenu bardzo mocno się przydaje. Działa ono automatycznie i czyści dno basenu, kiedy nikt z niego nie korzysta. Najlepiej włączyć taki odkurzacz na noc i od rana można się cieszyć wysprzątanym dokładnie basenem.