Szalunki niezbędnym elementem budowy

 

Stałem przed dość skomplikowaną inwestycją, którą miało być wykonanie miejskiego basenu odkrytego. Było to dość sporą inwestycją, która pokrywała dużą ilość terenu. Konieczne było jego odpowiednie pogłębienie oraz zabezpieczenie na czas budowy. Przede wszystkim musieliśmy wykonać kompleks basenowy, co wymagało właściwego stworzenia odpływu i podłączenia go do sieci kanalizacyjnej, dzięki czemu wodą mogła być spuszczana.

Skorzystanie z wynajmu szalunków

wynajem szalunkówZabezpieczenie wykopu musiało być wykonane na bardzo dużej przestrzeni, tak aby z żadnej strony się on nie osuwał, ani nie groziło jego zalanie przez chociażby wody gruntowe. Do tego celu musieliśmy wykorzystać odpowiednie wyposażenie budowlane. Najczęściej wykorzystywanym sprzętem są oczywiście wszelkiego rodzaju szalunki, które wykorzystuje się w budownictwie już od wielu dekad. Jest to rozwiązanie niesamowicie praktyczne, dlatego też przez cały ten czas nie zostało jeszcze zastąpione. Szalunki wykonane są z metalu lub z połączenia metalu z drewnem, gdzie najczęściej drewno jest ścianą utrzymującą ciężar napierającego gruntu, a metal służy po prostu jako stelaż utrzymujący je w odpowiednim miejscu. Taki szalunek wbija się w ziemię lub mocuje na odpowiednich kotwach, dzięki czemu jest on bardzo stabilny w trakcie użytkowania. W naszym przypadku konieczny był wynajem szalunków, gdyż nie dysponowaliśmy ich wystarczającą ilością, która by umożliwiła ogrodzenie całego terenu budowy. Skorzystaliśmy z usług profesjonalnej firmy zajmującej się tymi kwestiami. Poradzili nam oni jakie szalunki wybrać oraz dobrali ich odpowiednią ilość względem wielkości inwestycji. Dzięki temu posiadaliśmy ich właściwą ilość, która umożliwiła zabezpieczenie całego placu budowy w newralgicznych miejscach. Szalunki oferowane przez firmę były bardzo wysokiej jakości i widać, że były zadbane. Dlatego też nie mieliśmy żadnych problemów z ich eksploatacją. Firma wynajmująca ten sprzęt, dostarczyła go nam na miejsce dzięki czemu oszczędziliśmy masę czasu. Wszystko to w cenie samego wynajmu, dzięki czemu samo rozwiązanie okazało się być bardzo dobre i przede wszystkim opłacalne.

Wynajem w tej sytuacji był konieczny, gdyż w innym przypadku nie byłoby możliwe wykonanie tak dużej inwestycji w bezpieczny sposób. Sama usługa nie była zbyt kosztowna, dlatego też nasz budżet pozostał w stanie praktycznie nienaruszonym. Po zakończeniu budowy, firma ta odebrała szalunki pomagając nam je zdemontować. Współpraca z takim przedsiębiorstwem była czystą przyjemnością.