Szklane panele w pomieszczeniach

 

Jakiś czas temu zdecydowałam się na zmianę w salonie. Szukałam czegoś, co pozwoli mi ożywić ten pokój, co było bardzo trudne. Jestem raczej osobą, która dba o detale, dlatego nie było to dla mnie proste zadanie. W pewnym momencie znajomy powiedział mi o szklanych panelach i postanowiłam dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat.

Jakie zalety posiadają szklane panele?

panele szklanePodobno coraz więcej ludzi decyduje się na panele szklane w swoich mieszkaniach. Ich dużą zaletą jest to, że można je umieścić dosłownie od salonu po łazienkę czy kuchnię. Jeśli chodzi o te dwa ostatnie pomieszczenia, należy wiedzieć, że lepiej wybrać hartowane szkło, ponieważ jest ono bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć czy zmianę temperatur, co jest bardzo częste w kuchniach czy łazienkach. Znaczącą informacją na temat paneli szklanych dla mnie było to, że nie trzeba wybierać standardowego wzoru, który jest wystawiony w sklepie tylko można wysłać im własną fotografię, którą oni wykonają właśnie na szklanych panelach. Według mnie to ogromny plus, ponieważ w pokoju dziennym można pozwolić sobie, aby zdjęcie wisiało na ścianie, na przykład na zdjęcie rodzinne czy inne zdjęcie, które ma dla nas wartość sentymentalną. Dzięki temu będzie to oryginalne i wyróżniało się w jakiś sposób. Panele szklane można zamówić jako jedną całość albo kilka mniejszych, wszystko jest zależne od was, jak według was będzie lepiej wyglądać w pomieszczeniu. Ja z kolei zdecydowałam się na drugą opcję, ponieważ moim zdaniem zdjęcie, które wybrałam, wyglądało zdecydowanie lepiej. Myślę, że powinniście wiedzieć także o tym, iż możecie wybrać grubość szkła, którego przedział zaczyna się od czterech do dziesięciu milimetrów. Oczywiście od tego jak i wymiarów będzie zależała końcowa cena paneli szklanych. Na samym początku dowiedziałam się także, że dzięki panelom szklanym w łatwy sposób można optycznie powiększyć pomieszczenie. Jak już wspomniałam, ja wybrałam swoje zdjęcie na panele szklane, ale nie musicie tego robić. Śmiało możecie wybrać jeden ze wzorów, które znajdują się w sklepie. Jestem pewna, że jak odwiedzicie kilka sklepów z tym asortymentem to będziecie mieli nie mały problem, aby wybrać jeden wzór, który będzie nie tylko wam się podobał, ale także pasował do waszego wnętrza.

Warto wiedzieć, że panele szklane można zamontować na ścianie, a nawet pomiędzy blatem kuchennym a szafkami wiszącymi, o czym nie każdy zdaje sobie sprawę. Sposób montażu jest także prosty. Można albo przykleić je na klej albo przymocować dzięki specjalnym szynom lub przykręcić śrubami. Ja jednak zastosowałam pierwszy sposób, czyli je przykleiłam. W najbliższym czasie planuję zrobić remont kuchni i zaczęłam poważnie zastanawiać się nad szklanymi panelami.