Szkoła nauki jazdy

Aby jeździć zawodowo samochodem, trzeba za kierownicą i w trasie spędzić setki godzin. Tylko trening umożliwi nam zdobycie niezbędnego doświadczenia, które będzie gwarantem jakości naszej jazdy. Osoby, które mało jeżdżą od razu można poznać po sposobie parkowanie, gdyż mają one problem ze zmieszczeniem się w wąskim miejscu parkingowym i nierówno zostawiają zaparkowany samochód. Bezpieczeństwo nasze i innych uczestników ruchu drogowego zależy od umiejętności kierowców.

Czego nauczymy się na nauce jazdy?

nauka jazdy w ToruniuKażdy przyszły kierowca, chcąc prowadzić samochód musi zdobyć niezbędne uprawnienia, którymi jest prawo jazdy. Najpierw konieczny jest kurs na prawo jazdy, a potem przystąpienie do państwowego egzaminu w części praktycznej i teoretycznej. Dopiero po jego zaliczeniu możemy uzyskać dokument prawa jazdy. Naszą przygodę z samochodem zaczynamy od znalezienia dobrej szkoły jazdy i zapisania się na kurs składający się z części teoretycznej i praktycznej. Kurs zaczynamy od przyswojenia niezbędnej wiedzy z zakresu obowiązujących przepisów prawa drogowego, oraz podstawowych sytuacji drogowych, które mogą spotkać każdego z nas. Po zakończonej pierwszej części kursu, przyszedł czas na wdrożenie w praktykę nabytych umiejętności. Nauka jazdy w Toruniu odbywa przy średnim natężeniu ruchu, gdyż nie jest to bardzo duże miasto. Jeżdżąc po mieście nauczymy się właściwie parkować we wszystkich koniecznych sposobach, czyli przodem, tyłem i na kopertę. Ponadto nabędziemy konieczne obycie z samochodem, które jest niezbędne na egzaminie. Sporo kursantów ma problem z płynną zmianą biegów bez patrzenia na lewarek, ale tą umiejętność można nabyć w trakcie jazdy. Po trzydziestu obowiązkowych godzinach nauki jazdy, większość kursantów z Torunia, potrafi już całkiem dobrze jeździć. W tkacie praktycznej części kursu, mamy też zagwarantowany pobyt na placu manewrowym, gdzie nauczymy się jeździć po łuku do przodu i tyłu, oraz zdobędziemy umiejętność ruszania z miejsca z zaciągniętym ręcznym hamulcem.

Cała nauka na kursie może potrwać kilka tygodni, jeżeli będziemy dyspozycyjni i szybko wyjeździmy niezbędne godziny, albo nawet kila miesięcy. Choć lepiej się się sprężyć i skończyć naukę jazdy możliwie jak najszybciej, gdyż dłuższe odstępy w nauce u niektórych kursantów powodują, że słabiej przyswajają nowe umiejętności. Jeżeli instruktor nam pozwoli, to możemy udać na wyznaczenie terminu na egzamin. Najczęściej czekamy na niego maksymalnie kilka tygodni, w zależności od miasta, w którym będziemy zdawać egzamin.