Terapeutyczny olej konopny o zawartości 10 % ekstraktów

 

Oleje pozyskiwane z konopi siewnych różnią się między sobą stężeniem i zawartością ekstraktów roślinnych. Wyciągi z liści i kwiatów marihuany hodowlanej mają udowodnione działanie medyczne i terapeutyczne. Są aktywne przy różnych schorzeniach fizycznych i neurologicznych. Olejki pozyskuje się z całych roślin, dlatego są w nich cenne mikroelementy. Do nich zalicza się fitokannabinoidy regulujące pracę układu nerwowego. Olejki o wysokim stężeniu np. 10 % pomagają uzyskać wewnętrzną harmonię i efekt relaksu.

Olejki z konopi o dziesięcioprocentowym stężeniu

olej konopny 10Dobroczynny wpływ na ludzki organizm mają olejki pozyskiwane z całych roślin marihuany. Na plantacjach konopie hodowane jest w uprawie zewnętrznej lub wewnętrznej, pod dachem lub w szklarniach. Rodzaj uprawy zależy od gatunku konopi. Jedne lubią ciepło i łagodny klimat, zaś inne są odporne na niższe temperatury i można je uprawiać na zewnątrz. Różne gatunki konopi dojrzewają i wydają obfite kwiaty. Popularny olej konopny 10 %, zawiera wyciąg z całych roślin: łodygi, liści i kwiatostanów. W ten sposób nowoczesna metoda ekstrakcji cennych składników biologicznych sprawia, że otrzymujemy pełne spektrum składników mineralnych. Wśród nich są fitokannabinoidy o pozytywnym wpływie na układ nerwowy. Wystarczy mała łyżeczka od herbaty, kilka kropli olejku 10 % i otrzymujemy czystą, terapeutyczną mieszankę biologicznie czynnych, organicznych składników konopnego pochodzenia. Olejki o  dziesięcioprocentowym stężeniu ekstraktów z konopi siewnych pomagają odzyskać równowagę wewnętrzną, rozluźnić organizm, zlikwidować napięcie i stres. Pozytywnie działają przy nerwicach i innych schorzeniach neurologicznych, depresjach, stanach lękowych. W przypadku osób z padaczką, pomagają ograniczyć i złagodzić epizody padaczkowe. Olejki znalazły zastosowanie przy leczeniu migreny i bólów o różnych podłożu, np. nerwicowym, psychosomatycznym. Także po długiej podróży, wielogodzinnym siedzeniu za kierownicą, olejek 10 % pomaga się odprężyć a jednocześnie nie odurza.

Olejki konopne o stężeniu 10 % posiadają w swoim składzie ekstrakty pozyskiwane z roślin marihuany. W specjalnym procesie tłoczenia wykorzystuje się całą roślinę wraz z łodygą, liśćmi i kwiatostanem. W każdym z wymienionych elementów kryją się dobroczynne właściwości konopi. Organicznie czyste olejki pozbawione są chemicznych, sztucznych dodatków. Dlatego spożywanie olejku 10% z konopi to doskonały sposób na uzupełnienie terapii lekowej lub nawet jej zastąpienie w uzasadnionych przypadkach.