Urlop w pensjonacie nad morzem

 

W tym roku w końcu się przełamaliśmy. Od lat nie byliśmy na wakacjach nad morzem. Wcześniej plaża trochę zdążyła się nam przejeść, dlatego na jakiś czas postanowiliśmy odpuścić ten kierunek letnich wypraw. Bywaliśmy w innych częściach Polski, wyjeżdżaliśmy także za granicę. Aż do teraz. W końcu uznaliśmy, że może warto jednak przypomnieć sobie, jak latem jest nad polskim morzem. I zdecydowaliśmy się wyjechać na kilka dni właśnie na wybrzeże. Celem naszej podróży stały się Międzyzdroje.

Oferta noclegów w Międzyzdrojach

wygodny pensjonat w MiędzyzdrojachDlaczego akurat Międzyzdroje? W zasadzie powodów było kilka. Przede wszystkim nigdy wcześniej nie byliśmy w tym miejscu, a już jakiś czas temu uznaliśmy, że będziemy się starali wyjeżdżać na wakacje tam, gdzie nasze nogi do tej pory jeszcze nie stawały. Po prostu wolimy poznawać nowe miejsca, niż bywać tam, gdzie już zdarzało nam się wyjeżdżać. A swoją drogą, Międzyzdroje oferują zarówno wiele atrakcji, jak również sporo miejsc noclegowych, co przecież także ma znaczenie dla turystów. Zaczęliśmy więc szukać jakiegoś obiektu, w którym moglibyśmy komfortowo spędzić te kilka dni. Na szczęście stosunkowo szybko znaleźliśmy wygodny pensjonat w Międzyzdrojach, który spełniał wszelkie nasze wymagania. Oczywiście tych wymagań nie mieliśmy zbyt dużo, ale zależało nam na przykład na tym, by do dyspozycji był parking. To komfortowa opcja, dzięki której nie trzeba szukać miejsca postojowego, a przeniesienie bagażu z auta do pokoju nie stanowi wielkiego problemu. Poza tym szukaliśmy noclegu w dość bliskiej odległości od plaży, w końcu skoro wyjeżdża się nad morze, to szkoda nie skorzystać z możliwości poleżenia na piasku. Fakt, że krótki spacer nie zaszkodzi, ale zbyt długa wyprawa to już więcej zmarnowanego czasu. W każdym razie pensjonat, który wybraliśmy, gwarantował dość szybkie dotarcie nad morze. Poza tym blisko było do innych atrakcji, w końcu Międzyzdroje to nie tylko plaża i morze. Możliwości spędzania czasu w tych okolicach jest dużo więcej.

W Międzyzdrojach mieliśmy okazję przejść się promenadą gwiazd i zajrzeliśmy do gabinetu woskowych figur. Szkoda było nie skorzystać z okazji, skoro byliśmy na miejscu, a samo leżenie na plaży na pewno nie leży w naszej naturze. Odwiedziliśmy również park miniatur i planetarium, co jest dowodem na to, że w Międzyzdrojach życie nie toczy się wyłącznie wokół nadmorskich atrakcji. Oczywiście na miejscu można także zobaczyć przystań rybacką, a i same spacery nad morzem to ciekawa możliwość spędzania czasu. Mieliśmy także okazję wyruszyć na rowerową wycieczkę po okolicy, zajrzeliśmy również do Wolińskiego Parku Narodowego.