W jakich przypadkach warto iść do kardiologa?

Każdy z nas wie dobrze o tym, że prawidłowy tryb życia przedłuża nam to życie. Nie zawsze jednak wszystko robimy tak, jak trzeba. Nie uprawiamy sportu, jemy tłuste rzeczy, pijemy napoje wyskokowe lub palimy tytoń. W dodatku ten stres i brak snu, które uprzykrzają nam życie… te wszystkie czynniki wpływają na osłabienie pracy serca. My jednak powinniśmy tego unikać, bo życie jest tylko jedno. O objawach, które powinny nas niepokoić i skłonić do wizyty u kardiologa w poniższym artykule.

Prywatny kardiolog – szybko i skutecznie

kardiolog z krakowa prywatnieKardiolog jest wysokiej klasy specjalistą zajmującym się chorobami serca oraz układem krążenia. Jest to osoba ratująca życie poprzez szereg badań diagnostycznych i stosowanie odpowiedniego leczenia. Do kardiologa warto iść w wielu niepokojących przypadkach. Zapewne one najpierw nas skłonią do tego, żeby pójść do lekarza rodzinnego. Od niego możemy otrzymać skierowanie do specjalisty, jednak nie zawsze tak jest. Czasem lekarz rodzinny uzna, że nie ma podstaw, aby skierować daną osobę do kardiologa, a jak już dostanie to skierowanie, to wtedy trzeba oczekiwać w długiej kolejce za wizytą wiele tygodni, miesięcy, a nawet i lat! W związku z tym najlepiej jest pójść do lekarza, jakim jest kardiolog z Krakowa prywatnie. Możemy to zrobić od ręki dzwoniąc do gabinetu umawiając się na wizytę. W ciągu kilku dni możemy przyjść z niepokojącymi nas objawami. Otóż wiele z tych objawów może wykazywać na poważne zmiany w układzie sercowym. Mogą to być między innymi wszelkie zmiany odczuwalne przez człowieka. Chodzi tutaj o bicie serca, jego rytm odczuwalny jako tak zwane kołatanie. Czasami może towarzyszyć temu duszność lub ból. Szczególnie warto się udać, kiedy czujemy się słabo po wysiłku fizycznym i wówczas odczuwamy gniecenie w klatce piersiowej. Niepokojącym objawem, który skłania do pójścia do kardiologa powinny być również częste zawroty głowy, ewentualne zasłabnięcia. Niepokojące będą też obrzęki w okolicach kończyn lub w obrębie głowy, szyi lub twarzy, które mogą wskazywać na zatorowość żylną. W przypadku ostrego i nagłego pogorszenia stanu zdrowia, należy niezwłocznie poprosić o pomoc szpital dzwoniąc po karetkę. W przypadku powtarzających się i mniej uciążliwych dolegliwości warto zaś udać się do kardiolog.

Kardiolog wykona nam szereg badań diagnostycznych, dzięki którym rozpoznamy stan swojego serca. Dowiemy się, czy chorujemy na jakąś chorobę, która może być przyczyną naszych niepokojących objawów. Wówczas podejmuje się stosowne leczenie, które będzie poprawiało stan naszego zdrowia. Jest więc to bardzo ważne, dlatego warto iść do kardiologa.