W małym ogrodzie wszystko się zmieści!

 

Każdy, kto marzy o pięknym ogrodzie powinien zastanowić się na tym, co powinno się w nim znajdować. Ludzie którzy mieszkają w mieszkaniu w bloku mają z reguły własne balkony, na których sadzą kwiatki lub posiadają działki ogrodowe. Czasami te działki są tak małe, że nie wiadomo, jak je zorganizować, aby były urokliwe i funkcjonalne. Każdy ogród powinien być miejscem przytulnym, gdzie można odpocząć. istnieje szereg rozwiązań, w które warto zainwestować.

Ciekawe rozwiązania do małego ogrodu

mały ogród - ciekawe rozwiązaniaW małym ogrodzie poszczególne elementy nie musza być ułożone poziomo. Ogród tez może posiadać kilka poziomów, a rozwiązania takie, jak pergole, ogrody wertykalne czy też lampiony, które świecą nocą, gdyż pochłonęły energie słoneczną sprawiają, że dany ogród staje się optycznie większy. Jeśli chodzi o mały ogród – ciekawe rozwiązania są podane w wielu katalogach ogrodniczych. Warto zainspirować się również tym, co jest powszechnie dostępne w internecie. Ludzie mogą zrobić półki ze starych desek i mebli a na nie położyć cudowne kwiaty. Idealnie nadają się także skrzynki paletowe, które można układać piętrami tuż przy domku lub przy płocie bądź bardziej stabilnej konstrukcji. Skrzynki można wykorzystać jako donice do kwiatów oraz ziół. Najważniejszym elementem jest roślinność. Oczywiście zależy to od uwarunkowań glebowych oraz oświetleniowych. Wybór kwiatów musi być przemyślany, ale oprócz ślicznych kwiatów można posadzić również warzywka, które po jakimś czasie można zjeść. Warto zainwestować w warzywa o charakterze pnącym, jak chociażby dynie. To piękne warzywa o żółtych kwiatach i dużych liściach. A wokół tych roślin, warto też obok zawiesić lampki o ciekawych wzorach. To właśnie w małym ogrodzie światło jest podstawą! Szczególnie wieczorem nadaje romantyzm. Nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby zainwestować dodatkowo w małą fontannę z oczkiem wodnym, które może być podświetlone przez kolorowe, ledowe światełka. Osoby które mają dom jednorodzinny z dużą przestrzenią na dworze, są w stanie zrobić oryginalny sad. Pojawić się w nim mogą drzewka które na jesień oddadzą nam pyszne owoce, z kolei mając mały ogród można posadzić jedno drzewko owocowe, a na nim ułożyć karmnik dla ptaków.

W małym ogrodzie znajdzie się miejsce na ławkę, na której będziemy wypoczywać. na parapetach można postawić doniczki z kwiatami, a wzdłuż ścieżki wbić lampy solarne. mając mały ogród, mamy możliwość uczynić go pięknym, możemy zasadzić i pielęgnować roślinki, które nam będą się rozwijać przez miesiące i lata. Tak naprawdę jest mnóstwo pomysłów na stworzenie lub zaprojektowanie swojego wymarzonego ogrodu.