Wałki do malowania ścian i sufitów

Każdy z nas przynajmniej raz w swoim życiu brał udział w wykonaniu remontu domu czy mieszkania. Na ogół wiąże się to z koniecznością pomalowania pokoju lub kilku pomieszczeń. Do tego celu poza dobrą farbą do ścian konieczny jest zakup różnych akcesoriów. Wśród nich możemy wymienić wałki. Pozwalają one na szybkie malowanie dużych powierzchni. Pędzle z kolei posłużą do malowania trudno dostępnych miejsc oraz zakamarków. Oprócz tego warto jest wyposażyć się w rozpuszczalnik oraz kratki ociekające i tacki.

Wałki i inne niezbędne akcesoria malarskie

wałki malarskieBędąc wyposażonym w tego rodzaju akcesoria można przystąpić do malowania nawet dużych powierzchni. Nie mniej jednak warto jest dokładnie zwrócić uwagę na to, jaki rodzaj akcesoriów kupujemy. Ich jakość ma bardzo duże znaczenie, jeśli chodzi o komfort naszej pracy. Nie ukrywajmy, że malowanie nie jest zajęciem, które skończymy w ciągu godziny. Średni czas malowania jednego pokoju może wynieść nawet kilka dni. Wszystko to zależne jest od tego z jakiego rodzaju materiałem na ścianach mamy do czynienia. Niektóre materiały budowlane wymagają pomalowania przynajmniej kilka razy. Warto jest zatem wyposażyć się w dobre jakościowo wałki malarskie. Ten typ produktu jesteśmy w stanie bez problemu dostać niemal w każdym sklepie wielobranżowym. Nabyć je możemy także w zwykłych supermarketach, czy marketach budowlanych oraz sklepach z farbami. Przed dokonaniem zakupu warto jest dokładnie porównać ofertę dostępną w poszczególnych miejscach. Nie mniej jednak największy wybór i tak znajdziemy w marketach budowlanych oraz sklepach z farbami. Na ogół dobre jakościowo wałki do malowania posiadają plastikowe rączki, metalowe trzonki oraz część służącą do malowania, która wykonana jest z nowoczesnej pianki. Dzięki temu farba nie ścieka z powierzchni wałka, a jest wchłaniana przez jego końcówkę. Następ nie dzięki odpowiedniej sile nacisku, jakiej musimy użyć podczas malowania przedostaje się na powierzchnię ściany pozostawiając ją równomiernie pomalowaną. W związku z tym bardzo dużo osób ceni sobie ten rodzaj wałków malarskich.

Ich cena nie jest wysoka. Zazwyczaj wynosi ona kilkadziesiąt złotych. Inną alternatywą jest możliwość kupna wałków z końcówką silikonową. Są one zdecydowanie bardziej nowoczesne. Dzięki nim możliwe jest znacznie szybsze pomalowanie powierzchni ściany, czy sufitu. Na ogół kosztują one około dziesięć złotych więcej, niż wałki z końcówką z pianki. Jednakże ich cena ma znaczenie przy skróceniu czasu malowania w zasadzie każdej powierzchni.