Warto kupować upominki bliskim

 

Wraz z popularyzacją różnego rodzaju środków transportu coraz łatwiej jest nam odwiedzać nowe miejsca. Znacznie częściej praca zawodowa wiąże się z delegacjami do odległych miast czy krajów, a z rodziną i znajomymi widujemy się coraz mniej. Warto więc z naszych podróży przywieźć coś, co przypomni nam o odwiedzonych miejscach i być może kiedyś zachęci nas do ponownej wizyty.

Upominki z podróży

sklep z upominkamiOd kiedy pamiętam przywożę pamiątki ze wszystkich podróży. Jako dziecko były to przede wszystkim muszelki z plaży zbierane podczas wyjazdów z rodzicami czy dziadkami nad może. W czasach szkolnych kolekcjonowałem otwieracze do butelek z różnych regionów europy oraz pocztówki z odwiedzanych miast a teraz, kiedy jeżdżę na wakacje z żoną i dziećmi dobry sklep z upominkami jest obowiązkowym elementem naszych podróży. Ponieważ mamy dużą lodówkę od kilku lat zdecydowanie stawiamy na magnesy, które są dostępne w niemal wszystkich sklepach z pamiątkami, a tych przez te wszystkie lata zwiedziliśmy naprawdę sporo. Trzeba podkreślić, że asortyment takich sklepów jest znacznie szerszy, niż preferowane przez nas magnesy. Koszulki, torby, figurki z nazwą odwiedzanego miasta, regionu czy kraju zapełniają półki sklepowe. W naszej rodzinie przyjęło się, że staramy się kupować pamiątki z wizerunkiem  jednej charakterystycznej dla danego miejsca atrakcji, która najbardziej nas zauroczyła. Dla rodziców i znajomych kupujemy z kolei magnesy i pocztówki z jak największą ilością atrakcji danego miasta czy kraju. Z uwagi na pracę zawodową mam też okazję odwiedzać liczne miasta nie tylko w Polsce, ale innych krajach Europy. Podczas każdej delegacji jeśli tylko mam chwilę czasu również szukam sklepów z upominkami. W miastach europejskich, gdzie grają znane drużyny sportowe często można kupić też pamiątki z logo ukochanego zespołu, co szczególnie cieszy mojego syna, który jest zagorzałym kibicem piłki nożnej.

W przeszłości wysyłaliśmy sobie kartki, robiliśmy zdjęcia. Teraz podróżujemy znacznie więcej, a dostępność i wybór różnego rodzaju pamiątek również wyraźniej się poszerzył. Najważniejsze jest jednak to, żeby pamiętać nie tylko o sobie, ale też o bliskich, którzy z czasem mogą odwzajemnić prezent, dzięki czemu podczas rodzinnych spotkań możemy cieszyć się tymi spontanicznymi chwilami, kiedy podziwiamy otrzymane od naszych bliskich pamiątki zawieszone na drzwiach lodówki i cieszymy się, że nawet podczas swoich dalekich i bliższych podróży ciągle o nas pamiętali i poświęcili chwilę, żeby wstąpić do sklepu z upominkami i kupić coś specjalnie dla nas.