Wiaty na samochód

 

Troska o auto realizuje się na wielu polach. Najczęściej nasuwają się na myśl zabiegi pielęgnujące, takie jak regularne mycie i czyszczenie wnętrza, polerowanie lakieru lub inwestycja w dodatkowe ozdoby i oświetlenie. Wszystkie wymienione czynności oczywiście łącznie składają się na szeroko rozumianą pielęgnację samochodu. Nieco paradoksalnie jednak najprostszą formą ochrony auta przed negatywny działaniem zewnętrznych czynników jest jego garażowanie. Nie zawsze jest jednak możliwe posiadanie własnego garażu.

Wiata na jedno auto

wiata na jeden samochódTrzymanie samochodu w garażu skutecznie przekłada się na jego dobry stan techniczny i wizualny. Z tego względu właściciele aut prawie zawsze starają się posiadać tego rodzaju dogodne miejsce do zaparkowania. Nie zawsze jest to możliwe, na przykład w momencie, gdy powierzchnia działki nie pozwala na budowę garażu. Czasami jest to także nieopłacalne, chociażby wtedy, gdy w danym miejscu auto parkowane jest niezbyt często. Dobrym rozwiązaniem w takim przypadku wiata na jeden samochód. Zdecydowanie się na jej montaż będzie świetnym wyborem w wielu przypadkach, niekiedy nawet lepszym, niż budowa tradycyjnego garażu. Jak wspomniano, wiata  zajmuje niewiele miejsca. W czasie, gdy samochód nie jest w niej zaparkowany, pozostała przestrzeń jest nadal otwarta i gotowa do zagospodarowania. Dzięki temu można swobodnie pod nią przechodzić. Postawienie wiaty nie stanowi zatem nadmiernej ingerencji w daną przestrzeń, a konstrukcja, dzięki otwartej formie, jest lekka i praktyczna. Postawienie wiaty bardzo dobrze sprawdzi się w sąsiedztwie domów letniskowych, na małych działkach, ale także w zwyczajnych, przydomowych przestrzeniach. Projekty wykonywane są po dokładnej analizie warunków, jakie daje konkretna lokalizacja, aby przygotowywana realizacja odpowiadała jak najlepiej na oczekiwania zamawiających i najefektywniej wykorzystywała potencjał każdego miejsca. Dzięki temu wiata będzie opłacalną i funkcjonalną inwestycją. Przede wszystkim jednak skutecznie ochroni samochód przed szkodliwym działaniem opadów atmosferycznych i słońca.

Wiaty są niezwykle funkcjonalnymi konstrukcjami, dzięki czemu bardzo dobrze sprawdzają się w ochronie parkowanych w nich aut, a oprócz tego nie ingerują nadmiernie w zastaną przestrzeń. Z tego względu często wykorzystywane są do parkowania pod nimi pojedynczych samochodów. Dają możliwość solidnego i skutecznego zadaszenia, dzięki któremu każde auto ma odpowiednią ochronę, nawet bez konieczności parkowania go w tradycyjnym garażu.