Wielofunkcyjne rękawiczki jednorazowe

Moja mama od zawsze była niesamowicie aktywną osobą. Jak każda mama, potrafiła robić wiele rzeczy na raz, przez co od dziecka uznawałem ją za domowego superbohatera. Jej pasja z czasem zaczęła się udzielać również mi, przez co zacząłem próbować swoich sił w coraz większej ilości nowych prac. Najbardziej spodobało mi się gotowanie i jemu poświęcałem najwięcej czasu. Chociaż początkowo szło mi co najwyżej średnio, mama zawsze mnie wspierała i dopingowała w próbowaniu wszystkiego, co pomaga mi się rozwijać.

Lateksowe rękawiczki do kuchni i ogrodu

Rękawiczki lateksoweW zeszłym tygodniu przydarzył mi się wypadek. Podczas obierania marchewek mocno się skaleczyłem, przez co silnie krwawiłem. Narobiłem wielkiego rabanu, ale mama szybko zareagowała i zabandażowała mi palec. Zmartwiło mnie jednak, że nie będę mógł przez jakiś czas gotować, ale mama uśmiechnęła się i wyciągnęła z pudełka w przedpokoju nowe rękawiczki lateksowe. Powiedziała, że ona używa ich przy pracach w ogródku, ale można je też stosować w kuchni ponieważ producent zapewnia, że są do tego też przystosowane. Faktycznie, była taka informacja na pudełku. Byłem w szoku. Mama ma w domu chyba wszystko. Rzeczywiście, po założeniu rękawiczki na rękę z zabandażowanym palcem od razu poczułem się pewniej i mogłem dalej gotować. Wieczorem poczytałem w Internecie na temat tych rękawiczek. Okazało się, że są one stosowane nie tylko podczas prac w ogródku, czy w  kuchni. Przeglądając Internet skojarzyłem, że przecież moja pani stomatolog, u której byłem z rodzicami w zeszłym miesiącu też miała na sobie jednorazowe rękawiczki podczas badania moich zębów. Myślałem wprawdzie, że to z powodu wstrętu przed grzebaniem ludziom w buzi, ale doczytałem, że bardziej chodzi o względu bezpieczeństwa i ochronę przed zarażeniem się jakimiś chorobami od pacjentów. Podobno lekarze na wizytach też zakładają rękawiczki z tego powodu. Postanowiłem się przyjrzeć pielęgniarce w przyszłym tygodniu, ponieważ miałem mieć robione szczepienie przeciwko grypie, a skoro ma mi robić zastrzyk, to też powinna mieć rękawiczki lateksowe do ochrony.

Rodzice wytłumaczyli mi później, że rękawiczki jednorazowe stosowane są wszędzie tam, gdzie może dojść do przeniesienia choroby niezależnie od tego, czy to podczas lekarz, kucharz przygotowujący posiłek, czy prace w ogródku, gdzie można zarazić się tężcem. Wiele osób używa jednak rękawiczek lateksowych lub nitrylowych po prostu ze względów higienicznych, na przykład podczas obierania grzybów, które mogą zabrudzić ręce tak mocno, że trudno to domyć. Jeśli jednak miało się na ręce rękawiczki, wystarczy je zdjąć, a ręce pozostają czyste.