Wskazania do wykonania mezoterapii igłowej

W obecnych czasach panie często odwiedzają gabinet medycyny estetycznej, by skorzystać z zabiegów, które wykazują antystarzeniowe działanie, opóźniają pojawienie się zmarszczek, a także likwidują te już istniejące. Dzięki odpowiednio dobranym metodom można skutecznie nawilżyć, ujędrnić, a także poprawić gęstość skóry. Zabiegi kosmetyczne są wyjątkowo skuteczne, a wykonywane przez profesjonalną osobę przynoszą pożądane rezultaty, skutecznie pozbywając się defektów urody.

Odmładzające działanie mezoterapii igłowej

mezoterapia igłowa w KatowicachJednym z popularniejszych zabiegów, jaki wykonywany jest w salonach urody, jest mezoterapia igłowa W Katowicach panie mogą skorzystać z tego zabiegu, którego zadaniem jest silne pobudzenie procesów regeneracji skóry, a także zwiększenie produkcji nowego kolagenu i elastyny. Mezoterapia igłowa powoduje mikronakłucia, w efekcie czego substancje, jakie nakładane są na skórę, są lepiej wchłaniane. Zadaniem składników odżywczych, jakie znajdują się w tego typu preparatach, jest pobudzenie fibroblastów, czyli komórek skóry, w efekcie czego zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny. Następuje wówczas nawilżenie, ujędrnienie i poprawienie gęstości skóry. Zabieg ten skutecznie radzi sobie z drobnymi zmarszczkami, poprawia koloryt skóry, zwęża rozszerzone pory, a także redukuje przebarwienia, wyrównując koloryt skóry. Efektem tego jest promienna cera, która wygląda doskonale, pobudzone zostają jej naturalne procesy regeneracji. Metoda ta jest wyjątkowo bezpieczna, a wykorzystanie wysokiej jakości sprzętu sprawia, że substancje aktywne wnikają głęboko w skórę. Profesjonalnie wykonany zabieg minimalizuje odczucie dyskomfortu, przynosi zadowalające efekty. Jest doskonałym sposobem na redukcję zmarszczek, rozjaśnienie przebarwień, wyrównanie kolorytu, a także nawilżenie i odżywienie skóry. Mezoterapia igłowa redukuje blizny potrądzikowe i rozstępy, a także zmniejsza widoczność porów i zaskórników. Przerwanie ciągłości naskórka prowadzi do mikrouszkodzeń skóry i mikrowylewów. Czasem może pojawić się delikatne swędzenie i pieczenie. Ważne jest zatem, by zdawać sobie sprawę z tego, iż przez pewien czas po zabiegu skóra może być nadwrażliwa, może wystąpić zaczerwienienie i obrzęk.

Jest to normalne zjawisko, świadczy o tym, iż pobudzony został proces regeneracji skóry. Stosowanie odpowiednich preparatów skutecznie przyspiesza proces gojenia, ważne jest jednak, by unikać słońca i wizyt w solarium. Zabieg ten cieszy się dużą popularnością w salonach kosmetycznych, gdyż jest wyjątkowo skuteczny, pozytywnie wpływa na kondycję skóry. Odpowiednio dobrane ampułki z kwasem hialuronowym, krzemem, biotyną oraz innymi preparatami wykazują pozytywne działanie, głęboko nawilżają skórę i pobudzają produkcję kolagenu, w efekcie czego skutecznie spowalniają proces starzenia i pozbywają się wielu niedoskonałości.