Wybieramy dobry pessar położniczy

Obecnie pessaroterapia staje się coraz bardziej docenianą procedurą medyczną, zwłaszcza ze względu na swoją prostotę. Nieskomplikowane działanie medyczne daje bowiem znakomite rezultaty terapeutyczne, czasem nawet pozwala na uratowanie życia zagrożonego dziecka. Ważnym atutem jest możliwość zakupienia pessarów zarówno w tradycyjnych, jak i internetowych aptekach działających na rynku. Co jeszcze warto wiedzieć na temat tej metody? Czy rzeczywiście jest skuteczna i w jakich przypadkach się sprawdza?

Stosujemy skuteczny pessar położniczy

pessar położniczy - gdzie kupićDostępne w aptekach pessary położnicze są to niewielkie przedmioty, które umieszcza się w pochwie. Mogą się one różnić ze względu na kształt, a także funkcje jakie mają pełnić. Standardowo pessary ginekologiczne wykorzystywane są w przypadku wysiłkowego nietrzymania moczy, samoczynnego wypadania narządów miednicy, a także w przypadku zagrożonej ciąży, kiedy pojawia się problem skracania szyjki macicy. Choć dla wielu osób umieszczenie takiego rodzaju przedmiotów w pochwie w celu terapeutycznym wydaje się dość banalne, jednak działanie tej metody jest niezwykle skuteczną. Pomaga zwłaszcza w przypadku niewłaściwego ułożenia struktur anatomicznych dna miednicy. Jeżeli kobiety nie będzie w stanie sam zapewnić sobie właściwego wsparcia w efekcie nacisku dziecka w czasie ciąży na szyjkę macicy, może pojawić się problem przedwczesnego porodu. Jeżeli interesuje nas pessar położniczy – gdzie kupić warto się dowiedzieć. Możemy poszczególne rodzaje kupić zarówno w tradycyjnych aptekach stacjonarnych, jak i internetowych. Istotne jest jedynie to, iż rozmiar powinien być odpowiednio dobierany przez lekarza specjalistę. Możliwe jest również zakupienie bezpośrednio w sklepie internetowym producentów pessarów. Skorzystanie z tego rozwiązania jest dodatkowo nieinwazyjne, bezbolesne i jednocześnie w wielu przypadkach pozwala na uniknięcie konieczności wykonywania zabiegów operacyjnych. Dlatego warto wziąć takie rozwiązanie pod uwagę.

Specjalnie opracowane pessary położnicze wykorzystywane są w przypadku profilaktyki dotyczącej przedwczesnych porodów. Oprócz tego sprawdzają się w przypadku pacjentek z dolegliwościami związanymi z obniżaniem się szyjki macicy, co może powodować uczucie parcia w dół. Korzyści wynikające ze stosowania pessarów są bardzo znaczne, ze względu na dobrą tolerancję przez organizmy pacjentek. Oprócz tego wiążą się z łatwością użycia, a także z niewielkimi kosztami eksploatacji, w porównaniu do innych opcji terapeutycznych.