Wybór szczotek drzwiowych do szafy

Szafa stanowi jeden z najważniejszych mebli w każdym mieszkaniu. To właśnie w niej przechowuje się czyste ubrania, które mają dobrze służyć przez długi czas i zawsze być świeże. Jednak aby osiągnąć ten efekt, drzwi przesuwne do jej wnętrza muszą posiadać odpowiednie zabezpieczenia. Dzięki temu zabrudzenia  kurz z zewnątrz nie będą przedostawać się do środka i osiadać na tkaninach. Taką funkcję pełnią specjalne szczotki, które montuje się przy dolnej krawędzi skrzydeł rozsuwanych. Dostępne są w kilku rodzajach, można je też mocować na kilka sposobów.

Montaż szczotek w szafie

szczotki do drzwi przesuwnych szafyKażda szafa wymaga kilku dodatkowych akcesoriów zwiększających jej funkcjonalność. Mogą one być dodatkami do wnętrza, jak i elementami, z jakich zbudowany jest mebel. W przypadku konstrukcji rozsuwanych należą do nich szczotki do drzwi przesuwnych szafy. Montuje się je tuż przy dolnej krawędzi skrzydła. Oddzielają one skutecznie wnętrze od przestrzeni poza meblem. Tym samym zbierają cały kurz i zabrudzenia, które mogłyby dostać się do środka. Trzeba przy tym pamiętać o ich regularnym czyszczeniu w celu pozbycia się całego osadu. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów takich szczotek, które różnią się od siebie budową i sposobem montażu. Bardzo często, do mebli dołączane są one w postaci samoprzylepnych uszczelek pokrytych krótkim i miękkim włosiem. Jednak trudno dopasować je tak, aby w stu procentach chroniły wnętrze szafy. Dlatego warto zainwestować w przykręcane elementy tego typu wyposażone w dłuższą taśmę gumową lub sztywne włosie. W ten sposób można wyłapać większość unoszących się nad podłogą zabrudzeń. Takie dodatki skutecznie zniwelują także wydawane podczas otwierania i zamykania dźwięki, a jednocześnie będą dobrze chronić drzwi przed uszkodzeniami związanymi z obijaniem się o krawędzie konstrukcji mebla. Szczotki najlepiej sprawdzają się w połączeniu z systemem uszczelek bocznych. Tym samym zabezpieczają szafę na całej krawędzi. Oczywiście zakup takiego rozwiązania powinien być poprzedzony dokładnym pomiarem miejsc montażu, aby upewnić się, że będą ono jak najlepiej dopasowane.

W każdym domu znaleźć musi się miejsce do przechowywania ubrań. Najczęściej funkcję tę pełnią wolnostojące lub zabudowane szafy. Ich konstrukcje powszechnie wykorzystują drzwi przesuwne. Aby zabezpieczyć wnętrze mebli przed dostawaniem się kurzu i innych zanieczyszczeń, należy wyposażyć je w specjalne szczotki. Te montuje się przy dolnej krawędzi, aby wyłapywały pyły z zewnątrz. Dodatkowo pełnią także funkcję niwelującą dźwięki. Aby jednak działały poprawnie, należy wybrać ich odpowiedni rodzaj i długość, a także sposób montażu.