Wycieczki dla uczniów szkół do Kotliny Kłodzkiej

Planując wycieczkę szkolną warto sprawdzić ciekawe szlaki turystyczne Ziemi Kłodzkiej. Ten region Dolnego Śląska graniczy z Czechami i daje wspaniałe możliwości aktywnego wypoczynku. Można tu zarówno pochodzić po górskich szlakach, zwiedzać interesujące budowle, twierdze, piękne, barokowe kościoły i sanktuaria, jak również nie brak oferty edukacyjnej dla szkół i uczniów z różnych klas. Kłodzko o okoliczne miejscowości każdego roku witają grupy turystów z całego kraju.

Kłodzko i inne miejscowości warte zwiedzania z uczniami

wycieczki szkolne do kotliny kłodzkiejKłodzko jest największym miastem kotliny o tej samej nazwie. Obecnie miasto powiatowe, dawniej wojewódzkie, oferuje liczne atrakcje. Jedną z nich jest zwiedzanie dawnej twierdzy i podziemnych korytarzy. Inne ciekawe miejscowości to Kudowa Zdrój oraz Duszniki. Są to uzdrowiska, gdzie można napić się wody mineralnej i spacerować z grupką uczniów po parku zdrojowym. Z Kudowy można ruszyć na szlak po rezerwacie  geologicznym Błędne Skały. Rezerwat leży na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych. To świetne miejsce na relaks z klasą i jednocześnie na naukę. W rezerwacie istnieje ścieżka edukacyjna, z czego młodzież może skorzystać. Zabytkowe kościoły i sanktuaria cieszą się dużą popularnością wśród zwiedzających. Nauczyciele uwielbiają organizować wycieczki szkolne do Kotliny Kłodzkiej. W Wambierzycach można zwiedzić kościół pielgrzymkowy z wielkimi schodami, ruchomą szopką i kapliczkami w parku. Bardo Śląskie to też górska miejscowość i jednocześnie sanktuarium z barokowym kościołem i muzeum. W Dusznikach oprócz uzdrowiska mieści się wyjątkowy zabytek, stara papiernia, gdzie dzieci mogą poznać tajniki wytwarzania papieru tradycyjnymi metodami. To wspaniała lekcja dawnego rzemiosła i historii. Międzylesie to kolejne uzdrowisko i kurort u stóp Śnieżnika. Każda miejscowość turystyczna na terenie Kotliny Kłodzkiej posiada bogatą ofertę atrakcji dla szkół oraz rozmaite możliwości spędzania wolnego czasu dla uczniów w różnym wieku i młodzieży licealnej. 

Wyjazd z grupą uczniów na wycieczkę po Kotlinie Kłodzkiej to idealny sposób na połączenie relaksu, wyjazdu poza miasto i nauki. Nie brak tu historycznych miejsc, pięknych, barokowych kościołów, uzdrowisk, w których przebywały sławne osoby, np. Duszniki, gdzie przebywał Chopin. Kłodzko oferuje zwiedzanie twierdzy i podziemnych tras pod miastem. W Międzylesiu obejrzymy piękne, zabytkowe wille i ruszymy w trasę na Śnieżnik. Z Kudowy można zwiedzać Błędne Skały na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych.