Wyjściowe ubranie dla dziewczynki

 

Coraz bardziej zbliżała się wiosna i powiem szczerze, że wyjątkowo w tym roku naprawdę mnie to przerażało ze względu na to, że akurat w tym roku przypadało wiele ważnych uroczystości w naszej rodzinie. Mieliśmy komunię, wesele, a także 50 rocznicę ślubu naszych dziadków. Z jednej strony same powody do radości, jednak z drugiej wiadomo – każda z takich uroczystości wiąże się z kosztami. Nie inaczej było tym razem.

Sukienki dla córek

sukienki wizytowe dla dzieckaRazem z mężem jesteśmy rodzicami dwóch małych córek – 7 letniej Oliwii oraz 5 letniej Zuzanny. Dzięki nim radości w domu jest co nie miara, jednak problem zaczyna się, jak tylko przychodzi moment, kiedy trzeba je ubrać. One nie lubią, jak są ubrane tak samo, więc nie mogę kupić na przykład jednej ładnej kurtki, ale w dwóch rozmiarach, tylko muszę szukać zupełnie czegoś innego. Dlatego też wiedziałam, że będziemy mieli problem z mężem, jak je ubrać na te wszystkie wydarzenia. Sukienki wizytowe dla dziecka, to tylko się wydaje, że łatwo je znaleźć. My potrzebowaliśmy coś nie tylko ładnego, ale chcieliśmy, żeby było to też skromne, dziewczęce, aby nasze córki wyglądały w tym uroczo, jak na dziewczynki w ich wieku przystało. Pochodziliśmy trochę po sklepach stacjonarnych i przejrzeliśmy też sklepy internetowe z sukienkami dla dziewczynek. Mój mąż był przekonany, że to prosta sprawa. Pójdziemy, wybierzemy, kupimy i po problemie. Dopiero, jak poszedł ze mną dotarło do niego, że to sporo zachodu. Jak już coś znaleźliśmy, co naprawdę nam się spodobało, to zazwyczaj okazywało się, że nie ma rozmiaru pasującego dla naszych córek. Było też tak, że jak już było coś ładnego i w dobrym rozmiarze, to niestety była bardzo droga, a my nie chcieliśmy aż tyle płacić za sukienki, które nasze córki założą prawdopodobnie tylko raz. Już nawet zastanawialiśmy się z mężem, czy nie kupić materiału, aby jakaś krawcowa nam te sukienki uszyła, jednak było już za mało czasu i była możliwość, że się nie wyrobi i sukienki nie będą gotowe na czas. Poszukaliśmy jeszcze trochę i całe szczęście znaleźliśmy sklep, w którym naprawdę był ogromny wybór, czy to jeśli chodzi o rozmiary, czy wzory sukienek.

Kamień spadł nam z serca, jak wreszcie udało nam się kupić te sukienki. Straciliśmy mnóstwo czasu i energii na szukanie tych ubranek, ale opłaciło się i nasze córki wyglądają naprawdę uroczo i słodko w tych sukienkach. Sukienki były ładne, proste i wszystkim wokół bardzo się podobały. Ja sama nie mogłam się na nie napatrzeć, ponieważ wyglądały tak ładnie. Mąż też był zachwycony, jak uroczo są one ubrane.