Wysokiej jakości odbojnice magazynowe

Wszelkiego rodzaju przestrzenie wymagają odpowiedniej organizacji przestrzeni. Dotyczy to przede wszystkim stanowisk roboczych oraz przestrzeni wspólnych, na których dochodzi tak samo do ruchu pieszych, jak również różnego typu pojazdów, na przykład wózków widłowych. Dlatego producenci elementów przeznaczonych do stworzenia komfortowych i bezpiecznych warunków pracy, dokładają wszelkich starań, aby ich produkty sprawdzały się w stu procentach.

Zastosowanie odbojnicy magazynowej

odbojnica magazynowaPrzestrzenie magazynowe, to miejsca, gdzie organizacja ruchu jest niezwykle ważna. Wynika to z faktu, iż każdego dnia zachodzi tam potrzeba realizacji wielu zleceń, związanych z załadunkiem i rozładunkiem pojazdów transportowych, ciągłym przenoszeniem towaru i odpowiednią jego segregacją. Dlatego wiele, z tego typu przestrzeni, wyposażonych jest w odpowiednich rozmiarów miejsca magazynowania, jak wysokie regały, na których towar może być bezpiecznie składowany. Dodatkowym udogodnieniem jest posiadanie pojazdów takich, jak wózki widłowe. Z uwagi, iż najczęściej na terenie magazynu znajduje się przynajmniej kilka a często nawet kilkadziesiąt pojazdów tego typu, niezbędne staje się wytycznie określonych stref, którymi wózki mogą się poruszać, by nie stwarzać zagrożenia dla pozostałych pracowników. Jako dodatkowe zabezpieczenie sprawdza się odbojnica magazynowa. To rozwiązanie pozwala na zamontowanie stabilnego elementu, który odgradza określone strefy od siebie. Dzięki odpowiedniej konstrukcji oraz wytrzymałości, nawet podczas uderzenia w odbojnik przez wózek, zarówno element ten nie zostaje uszkodzony, jak również siła uderzenia nie stanowią zagrożenia dla operatora wózka, z uwagi, iż zostaje ona wchłonięta niejednokrotnie przez gumy, stanowiące materiał otaczający odbojnik. Elementy tego typu nie muszą być stosowane tylko i wyłącznie wewnątrz danego obiektu. Z powodzeniem mogą być wykorzystywane także na zewnątrz, celem oznaczenia niebezpiecznych miejsc, jak również innego typu elementów, na które należy zwrócić uwagę.

Często elementy tego typu mają także formę blaszanych elementów, które pełnią rolę oznaczników. Często stosowane są na filarach, celem uwidocznienia miejsc, które mogą prowadzić do kolizji. Tak samo wiele elementów maszyn zostaje otoczonych odbojnikiem. To nowoczesne rozwiązanie, które w wielu przypadkach stanowi podstawowy wymóg, spełniający różnego typu zasady BHP, których przedsiębiorcy muszą przestrzegać, celem zapewnienia bezpieczeństwa swoim pracownikom i odpowiedniej organizacji przestrzeni.