Wysokojakościowe torby papierowe

 

Od najmłodszych lat miałem bardzo rozwiniętą potrzebą dbania o środowisko. Wychowałem się na wsi i od dziecka doceniałem zalety czystego powietrza, lasów i jezior. Przykład miałem od rodziców, którzy często zabierali mnie na sprzątanie lasu, co z czasem stało się naszą rodzinną tradycją, którą teraz kontynuuję jako dorosły i staram się przekazać moim dzieciom. Chcę im wpoić jak najszybciej, że trzeba dbać o środowisko, ponieważ jest to nasze wspólne dobro.

Popularność toreb z papieru

najpopularniejszy producent toreb papierowych w warszawieMoja pasja do dbania o środowisko i edukowania innych w tym zakresie jest też widoczna w mojej pracy zawodowej. Prowadzę sieć kawiarenek promujących zdrową żywność. Od lat działamy w ten sam sposób promując zdrowe odżywiania i korzystanie z naturalnych produktów. Jeszcze zanim stało się to popularne i nagłośnione, jako pierwsi w tej części województwa całkowicie zrezygnowaliśmy z wykorzystywania plastikowych toreb, talerzyków, czy pojemników do przechowywania żywności. Dbamy o jakość, a nasze torebki dostarcza nam najpopularniejszy producent toreb papierowych w Warszawie, który z racji na wieloletnią współpracę i promocję jego asortymentu i marki zrezygnował nawet ze swojej marży. Zachęcamy ludzi do brania jedzenia na wynos i nie doliczamy opłaty za torebkę, do której pakujemy jedzenie. Oczywiście można uiścić taką opłatę, która w całości jest przekazywana na fundację zajmującą się działaniem na rzecz ograniczania ilości produkowanego plastiku. We współpracy z producentem dostarczającym nam papierowe opakowania edukujemy naszych klientów pokazując im różnice dla środowiska pomiędzy stosowaniem toreb papierowych i plastikowych. Prowadzimy też pogadanki w szkołach i naszą działalność już od kilku lat widać na ulicach miasta, ponieważ często spotykamy ludzi noszących zakupy z marketów w torbach papierowych, które musieli kupić wcześniej, ponieważ wiem, że tym sklepie ich nie sprzedają. Zresztą często klienci podpytują nas o możliwość kupienia różnych toreb z papieru, ale odsyłamy ich do naszego partnera z Warszawy, który oferuje specjalną zniżkę dla naszych klientów.

Stosowanie toreb papierowych staje się coraz popularniejsze, na co wpływ z pewnością mają zauważalne zmiany klimatyczne i prowadzone od wielu lat akcje informacyjne w tym zakresie. Jest to z pewnością budujące, że w końcu zaczynamy zauważać szkodliwość zalewającego świat plastiku i dostrzegamy niewątpliwe korzyści dla środowiska płynąc z wykorzystywania toreb papierowych, które są dziś łatwe do kupienia, a ich jakość daje nie gorszy komfort użytkowania, niż ich plastikowych odpowiedników.