Wytrzymałość elastycznych pokrowców na krzesła

Meble w restauracjach, na salach bankietowych a także w jadalniach domów prywatnych są często narażone na plamy spowodowane produktami spożywczymi. Aby całkowicie nie zniszczyć krzeseł czy foteli, a także aby nie musieć oddawać ich na czyszczenie, co wiązałoby się z dużymi kosztami, stosowane są środki ochronne. Dzięki wytrzymałym i elastycznym pokrowcom plamy nie przedostają się do włókien tapicerki. W ten sposób meble mogą być używane nawet jak zostaną zabrudzone.

Gdzie można wykorzystać wytrzymały i elastyczny pokrowiec?

wytrzymałe i elastyczne pokrowceMateriał o gramaturze 190g/m2, z którego są wykonywane wytrzymałe i elastyczne pokrowce na meble, pozwala na skuteczne zatrzymywanie plam. Zarówno w miejscach publicznych, takich jak restauracje, a także w jadalni czy w salonie w domu mogą zdarzać się wypadki podczas których mebel zostanie zabrudzony produktem spożywczym. Dzięki stosowaniu pokrowca materiał może zostać wyprany, a mebel nie będzie uszkodzony. Jego czyszczenie u tapicera mogłoby się wiązać z dużymi kosztami, dlatego warto jest stosować ten specjalnie przygotowany materiał, który wystarczy wyprać w pralce. Pokrowce są wykonywane na wymiar, dlatego idealnie dopasowują się do kształtu i wysokości oparcia, niezależnie czy jest ono okrągłe czy podłużne. Dopasowanie do długości nóg krzesła oraz pokrycie ich w całości stópkami zakończonymi ekoskórą, pozwala na solidne ułożenie tkaniny. Nie będzie się ona zsuwać, co również zwiększy komfort użytkowania. Elastyczny materiał idealnie pokryje całą powierzchnię i nawet przy dużej ilości krzeseł, wszystkie będą wyglądać równie elegancko. Jest to świetny sposób na przystrojenie sal bankietowych na uroczystości takie jak ślub, chrzest czy większe spotkanie o bardziej galowym charakterze. Krzesła pokryte elastycznymi i wytrzymałymi pokrowcami będą gotowe na wszelkie zagrożenia spowodowane zabrudzeniem, niezależnie czy będą to plamy od sosu, wina czy czekolady. Szybkie wypranie materiału pozwoli na ponowne wykorzystanie go, a na krześle nie będzie ani śladu.

Najlepszym sposobem na wydłużenie żywotności mebli w restauracjach, salach bankietowych oraz w jadalniach jest używanie wytrzymałych i elastycznych pokrowców. Ten wyjątkowo gruby materiał skutecznie ochroni mebel przed ewentualnym zniszczeniem spowodowanym zabrudzeniami produktami spożywczymi. Poplamioną tkaninę wystarczy zdjąć i wyprać w pralce, co sprawi, że zaoszczędzi się na kosztach czyszczenia krzeseł u tapicera. Jest to również doskonały sposób na zwiększenie walorów estetycznych sali.