Zaawansowana szafa do broni

Prywatny arsenał był o wiele wygodniejszy niż przydziałowa broń, gdyż do każdego zadania mogłem wybrać najlepsze wyposażenie, niekoniecznie to które dostawałem odgórnie. Kompletowany sprzęt był najwyższej jakości, i nic dziwnego, gdyż wielokrotnie zależało od niego moje życie lub zdrowie. Dlatego równie ważne było utrzymanie broni i wyposażenia w idealnym stanie, co wymagało okresowego czyszczenia i dokładnej konserwacji. Z tego powodu, niewiele standardowych sejfów i szaf do broni spełniało moje bardzo wyśrubowane wymagania.

Nowoczesna szafa do składowania broni osobistej

szafa do przechowywania broniStandardowe szafy do broni obiektowej czy sportowej w zupełności wystarczyły do przechowywania takowej broni, jednak służbowe wyposażenie potrzebowało nie tylko egzemplarzy o zwiększonym poziomie bezpieczeństwa, spełniającym najwyższe wymagania i posiadających wszystkie certyfikaty, jak również zabezpieczenia na najwyższym poziomie. Dlatego też, szafa do przechowywania broni której używałem do składowania osobistego arsenału należała do najnowocześniejszej serii, przeznaczonej dla najbardziej wymagających odbiorców. Od standardowych szaf różniła się przede wszystkim użytym stopem metali, który był całkowicie odporny na wszelkie próby uszkodzenia, czy to maszynowego, czy za pomocą palnika acetylenowego, a poziom wytrzymałości stopu oznaczał całkowitą niewrażliwość na użycie materiałów wybuchowych o średniej sile rażenia, używanych do wyburzania budynków. Wnętrze szafy było również chronione przed szkodliwymi substancjami poprzez całkowicie szczelne, hermetyczne drzwi, uniemożliwiające dostanie się powietrza z zewnątrz do środka. Takie zamknięcie chroniło również przed zawilgoceniem i zakurzeniem zawartości, i czyniło sejf całkowicie ognioodpornym i wodoodpornym. Ze względu na zawartość szafy, była ona zabezpieczony nowoczesnym systemem elektronicznym, pomijającym całkowicie użycie kodu zabezpieczającego. Owy system działał podobnie jak układy rozpoznawania twarzy w telefonach, i rozbrajany był tylko za pomocą komendy głosowej i karty dostępu.

Tak nowoczesny system oznaczał iż osoby niepowołane nie mogły w żaden sposób dostać się do zawartości szafy, nawet w przypadku próby obejścia jednego z podsystemów, a w razie utraty zasilania, szafa posiadała wewnętrzny akumulator, pozwalający na działanie zabezpieczeń przez nawet dwa dni bez przerwy. Oczywiście, taka szafa była bardzo kosztowną inwestycją, zwłaszcza z tak wysokim poziomem zabezpieczeń, jednak dawała ona całkowite zabezpieczenie zawartości niemal w każdej sytuacji.