Zakładamy rolety na okna

Zawsze marzyłam o tym, żeby posiadać mieszkanie na własność. Do tej pory, bowiem, wszystko wynajmowałam. W tym roku razem z mężem zrealizowaliśmy nasze marzenie i staliśmy się właścicielami dość dużego mieszkania z rynku pierwotnego. Mieszkanie to zostało nam oddane w surowym stanie, dlatego musieliśmy je samodzielnie urządzić od podstaw. Kiedy już położyliśmy parkiet, pomalowaliśmy ściany i wstawiliśmy meble, pozostało nam tylko postawienie kropki nad i, a więc udekorowanie poszczególnych pomieszczeń.

Eleganckie i nowoczesne rolety

poznań - dekoracyjne rolety rzymskieKażdy, kto po raz pierwszy kupił mieszkanie, na pewno doświadczył niezwykłych emocji z tym związanych. Są to często skrajne emocje, od euforii, przez niepokój, po wdzięczność. Pomiędzy nimi pojawiają się też emocje związane z różnymi wyzwaniami, takimi jak chociażby urządzanie mieszkania zakupionego w surowym stanie. Trzeba odpowiednio dobrać materiały wykończeniowe, mebla, a w końcu dodatki. Na szczęście mieszkanie kupiliśmy w Poznaniu, w którym nie brakuje dobrze zaopatrzonych sklepów budowlanych oraz takich z meblami i dekoracjami. Jak chodzi o dekoracje wnętrz, to najdłużej zastanawiałam się nad tym, w jaki sposób udekorować okna. Chciałam połączyć elegancję z nowoczesnością. Znajoma podpowiedziała mi, że istnieje coś takiego, jak rolety rzymskie, które mogą być wykonane z dowolnego materiału. Postanowiłam więc znaleźć sklep, który oferuje tego typu oprawy okienne i sprawdzić, jak one na żywo wyglądają. Pod hasłem poznań – dekoracyjne rolety rzymskie znalazłam w Internecie sporo sklepów, do których mogłam się udać. Wybrałam jeden, znajdujący się niedaleko mojego miejsca zamieszkania i wybór ten okazał się strzałem w dziesiątkę. Nie tylko znalazłam w tym sklepie takie rolety, które od razu przypadły mi do gustu, ale też dostałam sporo porad od profesjonalnej obsługi, między innymi na temat tego, w jaki sposób pielęgnować rolety rzymskie, żeby zawsze wyglądały jak nowe. Wybrałam też rolety do salonu i sypialni, dopasowując je kolorystycznie do kolorystyki panującej we wnętrzu.

Kiedy dekorujemy okna, powinniśmy zadbać o to, żeby zawieszone na nich zasłony, firany czy rolety pasowały do ogólnego stylu pomieszczeń. Ja w swoim nowym mieszkaniu postawiłam na nowoczesne, a zarazem eleganckie rolety rzymskie. Poleciła mi je moja znajoma. Rolety te kupiłam w pobliskim sklepie, w którym od razu dowiedziałam się, w jaki sposób dbać o takie materiałowe rolety, żeby zawsze wyglądały one pięknie. Rolety powieszę w salonie oraz w sypialni. Zastanawiam się jeszcze nad kuchnią.