Zakolanówki damskie – do czego je nosić?

 

Hitem ostatnich miesięcy są ciepłe zakolanówki. Odważne, romantyczne, zmysłowe, innymi słowy – idealne dla kobiety pewnej siebie i świadomej swoich wdzięków. I choć mogłoby się wydawać, że noszenie ich w chłodniejsze miesiące może być niepraktyczne, jest odwrotnie. Dobrze dobrane zakolanówki mogą być nie tylko ładne, ale też ciepłe. Do czego je nosić? Po jakie modele sięgać?

Ciepłe zakolanówki do zimowej kreacji

ciepłe zakolanówki damskieKlasyczne są zakolanówki czarne. Mogą być gładkie, prążkowane lub z innego rodzaju wzorem. Ale to niejedyne możliwości, bo wielu producentów ma ich w swojej ofercie bardzo szeroki wybór. Ciepłe zakolanówki damskie są bowiem w ostatnim czasie bardzo popularne. Decydują się je zakładać kobiety odważne, świadome swojego piękna, niezależne. Są doskonałym dodatkiem do krótkich spódniczek i sukienek. Pozwalają wyeksponować nogi i czynią sylwetkę optycznie szczuplejszą. Są przy tym zmysłowe, wręcz uwodzicielskie. Ciepłe zakolanówki są najczęściej wykonane z bawełny lub mikrofibry (materiał może być wzbogacony o elastan). Mają optymalny ściągacz, który utrzymuję zakolanówkę w odpowiedniej pozycji i zapobiega jej zsuwaniu się. Tego rodzaju skarpetki mogą być noszone również pod spodniami, zapewniając nogom ciepło i wygodę. Są idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie tolerują rajstop lub mało komfortowo czują się w pończochach. Do zakolanówek bardzo podobne są skarpety thigh high. To długie, sięgające uda, skarpetki, dostępne w różnym stylu – eleganckim, zmysłowym, sportowym. W pewnym stopniu nawiązują do mody znanej z amerykańskiej szkoły średniej, gdzie ciepłe zakolanówki łączono ze szkolnym mundurkiem (stąd często nazywa się je american socks). W USA popularne są też zakolanówki, które pokryte są kolażem złożonym ze starych plakatów amerykańskich horrorów. Są reklamowane m. in. przez Rihannę, a ich popularność rośnie w siłę. Tego rodzaju „straszne” skarpetki pojawiły się już w Polsce. Ich koszt to ok. 80 złotych. Ceny zwykłych zakolanówek nie są już tak wysokie. Są dostępne w wielu różnych sklepach stacjonarnych i internetowych.

Każda kobieta lubi się dobrze ubrać. Przywiązujemy uwagę do szczegółów, bo wiem, jak są one ważne. I dlatego nasze szafy pełne są nie tylko pięknych sukienek i bluzek na każdą okazję, ale też zakolanówek, rajstop czy innego rodzaju dodatków. Są one nie tylko uzupełnieniem damskiej garderoby. Odpowiednio dobrane pozwalają się wyróżnić i wpisują się w aktualne modowe trendy. Zimą możliwości wcale nie są ograniczone. Ciepłe zakolanówki sprawdzą się o tej porze roku idealnie.