Zalety zażywania kreatyny

Chcąc być mocnym i wytrzymałym na siłowni, zadbać o siłę mięśni warto zacząć brać kreatynę. Ale od czego zacząć? Wiedza na ten temat to potęga i chociaż nauka stojąca za kreatyną się sprawdza, nikt nie powinien zażywać niczego bez uprzedniego przeprowadzenia odpowiednich badań, zwłaszcza jeśli ma to związek z budową mięśni. Kreatyna jest naturalnie wytwarzana w organizmie z aminokwasów – budulca białka. Występuje również w produktach bogatych w białko, takich jak mięso i ryby.

Racjonalne stosowanie kreatyny

kreatyna monohydrant olimpAby uzyskać przyzwoitą ilość kreatyny, należałoby jeść dużo mięsa i ryb. Tu właśnie pojawiają się suplementy. Kreatyna dostępna jest w paczkach smakowych proszków, zwiększając ilość energii, którą organizm może wytwarzać dość szybko, dzięki czemu można ćwiczyć intensywniej i dłużej. Kreatyna jest najlepsza, gdy jest stosowana do ćwiczeń i treningów o wysokiej intensywności, takich jak sprint i trening siłowy. Z drugiej strony może nie być zbyt przydatna do ćwiczeń aerobowych lub wytrzymałościowych. Kreatyna Monohydrant Olimp pomaga zregenerować cząsteczkę zwaną trójfosforanem adenozyny, głównym źródłem energii organizmu. Kiedy wyczerpują się zapasy kreatyny w mięśniach, produkcja ATP zatrzymuje się, a energia dramatycznie spada. Suplementacja kreatyną zwiększa dostępne paliwo do zasilania ATP, co może zwiększyć siłę, rozmiar i moc mięśni. Jak wspomniano wcześniej, kreatyna jest idealna do krótkich treningów siłowych. Jeśli Twój zwykły program na siłowni obejmuje podnoszenie ciężarów, można dodać kreatynę do swojej diety. Wszyscy mamy takie dni, kiedy budzimy się niespokojni, kapryśni i zmęczeni. Zażywając kreatynę rano, możemy złagodzić zmęczenie i znużenie. Badanie wykazało, że kreatyna może zwiększyć poziom energii, jednocześnie zmniejszając zmęczenie. Stwierdzono również, że poprawia poziom energii u sportowców. Warto pamiętać o tym, że kreatynę trzeba uzupełniać zdrową, zbilansowaną dietą. Jeśli przyjmujemy kreatynę, ale przestrzegasz diety, nie jemy jedzenia śmieciowego – cel zostanie osiągnięty. Kreatyna najlepiej działa w połączeniu z odpowiednią dietą i treningami.

Decydując się na zażywanie kreatyny należy wziąć pod uwagę nasze możliwości i aspekty zdrowotne. Liczy się w tym wszystkim zdrowy rozsądek, dlatego warto skonsultować się najpierw z lekarzem, a potem z trenerem. Racjonalne zażywanie kreatyny może przyczynić się znacznie do wyników sportowych oraz poprawy jakości mięśni pod względem masy i wytrzymałości. Kreatyna ma więc wiele zalet, o których wspomniano wyżej.