Zastosowanie kominków kaflowych

Kiedy myślimy o budowie domu, pojawia się bardzo wiele nadziei oczekiwań co do nowego lokum. Powinno być miłe, piękne i funkcjonalne, minimalistyczne lub dekoracyjne. Duże lub małe. Chcielibyśmy, aby było naszym niedostępnym zamkiem lub otwartym pałacem w pełnym blasku. W większości przypadków sprawę ogrzewania rozwiązuje się poprzez zamontowanie systemu centralnego. Kominek jest najpopularniejszą alternatywą dla systemu centralnego ogrzewania.

Kominki kaflowe – klasycznie i elegancko

klasyczne kominki kaflowe - WarszawaTrudno sobie wyobrazić wyobrazić, aby budując dom, zapomnieć o jego sercu – kominku lub piecu. Stanowią one centralny centralny punkt domu, koncentrując na sobie uwagę domowników, rodziny i gości. Wpływają na charakter pomieszczenia i dużo mówią o jego mieszkańcach. Kominki przez długi czas były spełnieniem marzeń o spędzaniu zimnych wieczorów przy tańczących płomieniach. Klasyczne kominki kaflowe – Warszawa nie potrzebują wody, gazu ani podłączenia do żadnej instalacji. Dzięki temu nie zawiodą nas podczas najgorszych zim. Raz zainstalowany i podłączony do komina będzie działał przez wiele lat. Każdy kominek, zwłaszcza jeśli został zbudowany przez zduna. Kafelki, którymi obudowuje się piec, mogą być naprawdę piękne, wyjątkowe i dopasowane do wnętrza. Kominek kaflowy łączy zalety pieca kaflowego i zwyczajnego kominka. Z jednej strony wciąż możemy podziwiać płomienie, a z drugiej zapewni on nam ciepło przez wiele godzin po rozpaleniu. Cegły szamotowe, kafle i inne materiały, z których kominek jest zbudowany nagrzewają się i oddają ciepło przez wiele godzin po rozpaleniu ognia. Ilość i jakość drewna, odpływ i napływ powietrza w odpowiednim czasie oraz szczelność komory to warunki, które mają wpływ na efektywność i czystość spalania. Jeśli zbytnio ograniczymy ilość powietrza, to drewno będzie się ,,kisić” w palenisku. Wynikiem tego jest brudna szyba i osmolone palenisko. Nadmiar powietrza sprawi, że drewno szybko się spali i ciepło ujdzie przez komin. Musimy również zadbać o wysoką temperaturę w palenisku podczas głównej fazy spalania.

Zbyt dużą ilość drewna doprowadzi do zniszczenia paleniska. Ważne jest to, aby po zakończeniu spalania drewna zamknąć szczelnie dopływ powietrza, tak aby resztki popiołu i drewna mogły się wygrzać – w rezultacie będziemy czyścić palenisko i wynosić raz na bardzo długi czas. Z drewnem należy postępować właściwie, gdyż jest to jedyna droga, by wyczarować z niego ciepło i piękny ogień. W Przeciwnym razie wywołamy tylko osmoloną szybę, czad i sadzę w kominie.