Zastosowanie sufitów napinanych

Niegdyś wydawało mi się, że powierzchnia ograniczająca pomieszczenie od góry nie ma zbyt wielkiego znaczenia wizualnego i nie zwraca się na nią szczególnej uwagi. Przekonałam się jednak, że byłam w ogromnym błędzie, kiedy udałam się do posiadłości mojej przyjaciółki wybudowanej przeze nią w niewielkiej wsi pod Warszawą. Okazało się, że w swoim domu Magda zastosowała sufity podwieszane, które imitowały gwieździste, nocne niebo. Byłam pod tak wielkim wrażeniem poznanych przez siebie nowych rozwiązań, że nie umiałam długo przestać o nich myśleć.

Najpiękniejsze napinane sufity

sufity napinanePo wizycie u Magdy wiedziałam już, że jeśli kiedykolwiek będę zajmowała się remontem swojego własnego salonu, to nawet jeśli miałabym zaciągnąć kredyt, zakupię sobie podwieszany sufit. Na szczęście, kiedy już zajmowałam się aranżacją własnych domowych przestrzeni i zainteresowałam się cenami podobnych produktów, okazało się, że nie są one aż tak niebotyczne, jak mogłoby mi się wydawać. Ucieszyłam się niezmiernie, gdy zrozumiałam, iż stać mnie na podobną inwestycję i mogę spełnić swoje marzenia. Udałam się do oddalonego od mojego domu o sto kilometrów profesjonalnego sklepu oferującego swoim klientom nowoczesne sufity napinane. Sprzedawca okazał się prawdziwym znawcą tematu i od razu przedstawił mi bardzo szeroką ofertę promowanych przeze siebie produktów oraz szereg różnych ciekawych rozwiązań. Po zapoznaniu się z różnymi wariantami zdecydowałam się na zakup pięknego, granatowego podpinanego sufitu, na którym umieszona jest imitacja gwieździstego nieba, a zatem wybrałam identyczny wariant, jak moja koleżanka. Zapytałam jednak wcześniej Magdę, czy nie ma nic przeciwko temu, abym skopiowała jej pomysł na nowy sufit. Na szczęście w ogóle jej nie przeszkadzało, że chciałabym powielić rozwiązanie, jakie u siebie zastosowała. Nawet była z tego powodu zadowolona, ponieważ przekonała się, że rzeczywiście uznaję jej wybór za optymalny pod każdym względem i w pełni go doceniam. Dziś mogę już leżeć na kanapie w swoim salonie i patrzeć w moje nowe niebo pełne gwizd.

Każdej osobie, która ceni sobie nietuzinkowe, zapierające dech w piersiach architektoniczne rozwiązania szczerze polecam zakup podwieszanego sufitu. Jest to nie tylko rozwiązanie praktyczne, gdyż taka powierzchnia charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością na różnego rodzaju zabrudzenia, ale także estetyczny majstersztyk, którym można zaimponować każdemu. Istnieje wiele wariantów tego typu sufitów, jednak w mojej opinii najatrakcyjniejsze są te, które imitują niebo.