Zautomatyzowane systemy parkingów

 

Wielu stałych klientów galerii narzekało bardzo wokalnie na istniejącą przestrzeń parkingową, często wspominając iż jest ona niewygodna, źle oznaczona, i bardzo nieprzyjemna w późnych porach ze względu na dość mierne oświetlenie. Podczas przebudowy galerii, postanowiliśmy więc całkowicie zmienić przestrzeń parkingową, nie tylko modernizując jej wyposażenie, ale również ułatwiając poruszanie się po terenie całego parkingu znacznie.

Zaawansowane systemy parkingowe

System parkingowyDecyzja o założeniu zautomatyzowanego systemu parkingowego zapadła niemal natychmiast po wyznaczeniu wstępnego terminu rozpoczęcia przebudowy. Niemal każdy nowoczesny system parkingowy musiał być bowiem zakładany od podstaw, najlepiej jeszcze przed wykończeniem przestrzeni samego parkingu, gdyż zastosowane w nim urządzenia często umieszczane były pod nawierzchnią i jezdnią. Remont obiektu był więc idealnym momentem na instalację takowego, i dołożyliśmy wszelkich starań by owy system był nie tylko jednym z najnowocześniejszych, ale również najwygodniejszych. Przede wszystkim, każde miejsce parkingowe było oznaczone sygnalizacją świetlną w taki sposób, by jasno wskazywać czy dane miejsce jest zarezerwowane czy też wolne. Wyraźne oznaczenie pozwalało również na łatwiejsze znalezienie konkretnego miejsca na płycie parkingu, zwłaszcza w połączeniu z bardziej nowoczesnym systemem oznakowania, dzięki któremu klienci galerii mogli bez przeszkód poruszać się po całym parkingu bez obawy o utratę orientacji, co było nagminnym problemem w starych, nieoznaczonych parkingach, zwłaszcza tych o dużych rozmiarach. Nawigację po terenie parkingu ułatwiały duże i czytelne monitory, na bieżąco wskazujące nie tylko położenie wolnych miejsc, a także ich ilość, ale również i położenie samochodu na terenie parkingu, co ułatwiało znalezienie wyjazdu lub konkretnego miejsca. Oświetlenie parkingu było regulowane przez system, automatycznie uruchamiane o ustawionych godzinach i o wiele jaśniejsze niż w przypadku standardowo używanego oświetlenia parkingowego.

Mogło być ono również używane do oznakowania miejsc zarezerwowanych lub z innych powodów niedostępnych, i zostało niemal od razu uznane przez klientów za bardzo wygodne i przyjemne. Nowy parking nie wymagał żadnego manualnego sterowania i był w całości obsługiwany automatycznie. Jedynie zmiany w cyklach oświetlenia lub ręczne zastrzeżenie danego miejsca wymagało wprowadzenia przez operatora, a system był bardzo prosty i intuicyjny w obsłudze, nie wymagając większej wprawy.