Zleciłem położenie powłoki ceramicznej na lakierze

 

Jako miłośnik motoryzacji i własnego samochodu bardzo lubię słuchać o wszystkich nowinkach technicznych, które mogą sprawić, że mój samochód będzie wyglądał lepiej. W ostatnim czasie wiele uwagi poświęcało się tak zwanym powłokom ceramicznym. Postanowiłem zgłębić ten temat i zobaczyć na ile jest to sprawa warta zainwestowania pieniędzy. Bo lubię w swój samochód inwestować, ale wybieram tylko sprawdzone pomysły. Dzisiaj mogę powiedzieć, że dołączyłem do grona wielkich fanów powyższej technologii.

Powłoka ceramiczna chroni lakier przez kilka lat

ochronne powłoki ceramiczne w krakowieNa początek od razu napiszę, że długo zastanawiałem się nad tym jakie korzyści będę miał ze sprawdzenia tego pomysłu z położeniem na lakierze ceramiki. Fakt jest taki, że mam piękne i drogie auto. Więc mogłem przecież oczekiwać jako jego właściciel, że naturalnie położony lakier wytrzyma wiele długich lat. Pewnie mogłoby tak być, ale w powłoce ceramicznej chodzi o coś zupełnie innego. Jak sama nazwa wskazuje, kiedy położy się na lakierze ceramikę to tworzy ona dodatkową powłokę. I chodzi tutaj o ochronę przed zarysowaniami czy negatywnym działaniem czynników atmosferycznych. Dla sprawdzenia tego rozwiązania znalazłem firmę, która kładzie takie ochronne powłoki ceramiczne w Krakowie. Dowiedziałem się właśnie, że ponoć w tym mieście robi się je najlepiej. Jeśli miałem już spróbować i zainwestować w to kilka tysięcy złotych to chciałem zrobić to w najlepszym warsztacie zajmującym się auto detailingiem. I po kilku miesiącach mogę powiedzieć, że taka powłoka to wspaniała sprawa. Można w to wierzyć lub nie, ale lakier z taką powłoką praktycznie się nie brudzi. Już nie wspomnę nawet o ptasich odchodach, które schodzą bez żadnych problemów. To ma naprawdę duży sens, ale położenie takiej powłoki trzeba zlecić naprawdę dobrym fachowcom. To nie może być tak, że zrobi się to w pierwszym lepszym warsztacie. Najlepiej poczytać opinie gdzie można znaleźć najlepszy auto detailing. Na pewno Małopolska pod względem jakości takich usług znacząco wyprzedza pozostałe województwa.

Od kiedy tylko na lakierze mojego samochodu położona jest specjalna powłoka to auto sprawia wrażenie nieskazitelnie czystego. Naprawdę teraz myjnię samochodową odwiedzam bardzo sporadycznie. Widzę też, że lakier nie absorbuje zabrudzeń. Kiedy już nawet pojawią się na nim zabrudzenia to wystarczy jedynie myjka ciśnieniowa i zwykłe opłukanie samochodu wodą. Jestem naprawdę zadowolony z tej powłoki ceramicznej. Dołączyłem do grona jej wielkich fanów i teraz polecam ją każdemu. Za kilka lat z pewnością ją odnowię.